Kalpte İğne Batması Hissi

• Konuyu başlatan nvyst
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 119B
Aynı sorun bendede oluyordu. Bir yığın teste girdim sonuç çok sağlıklısın dediler. Sonra baş ağrısı problemim oluyor haftada 2 kez banko. Yine MR, kan ıvır zıvır uğraştık. Sonuç olarak çok sağlıklısın dediler. Kalp olarak şüphelendiğim bir durum daha vardı. Çok efor sarfettiğim bazı özel durumlarda kalp atışlarında düzensizlik yavaşlama ve gözlerde kararma oluyordu. Çözümü kendimi fazla zorlamamakta buldum. Doktora gittim elbet ama sonuç olarak iyisin dediler. Sadede gelirsek hayatını ciddi anlamda olumsuz etkileyen bir durum olmadıkça böyle durumları pek kafaya takma.

Biliyorum eski bir konu ama insanların bilgilenmesi gerek diye düşünüyorum. Bu his bende de oluyordu 1 yıl öncesine kadar. Kalbime bıçak saplanmış gibi bir ağrı girerdi ve bu ağrı sanki nefes aldıkça göğüs kafesimin yükselmesiyle birlikte o bıçağın daha da ileri gitmesi gibi bir acı verirdi. Ancak uzun bir süredir bunu hissetmiyorum. İnternetten araştırdığımda böyle bir şey bulmuştum Prekordiyal Yakalanma Sendromu: Nefes Alırken Kalp Üzerinde Hissedilen Bıçak Saplanma Hissi... - Evrim Ağacı Bu açıkçası tam da benim ağrımı tanımlıyordu. Hatta çok derin nefes aldığımda "pıt" sesiyle birlikte yok olmasını da yazıyordu. Belki sizinki de böyle bir şeydir.

Yeni konular

Geri
Yukarı