Kamera insan gözünü geçer mi?

Gecen hafta cektim. Kız Kulesinin ordan taaa Galata Kulesi...
Hangi insan gözü görebilir ki?
100_1347.JPG

Gözümüze lens gibi bir şey takıp kendi gözümüzün görüntü kalitesi artar ise kameralar gözlerimizi geçer.
Ama öbür türlü farkına bile varmayız.

Gecen hafta cektim. Kız kulesinin oradan taaa galata kulesi...
Hangi insan gözü görebilir ki?
Eki Görüntüle 1179872

Ama resim ne kadar da kötü. Gözünle galata köprüsünü görmekle kameranın çektiği bir değil ki arada çok kalite farkı var. Yukarıda arkadaşın dediği saturn halkalarına kadar görüyor teleskop tamam doğru hatta daha fazla kare de çekebilir de gözünle gördüğümüz daha net güzel çekebiliyor mu?

Ama resim ne kadar da kötü. Gözünle galata köprüsünü görmekle kameranın çektiği bir değil ki arada çok kalite farkı var. Yukarıda arkadaşın dediği saturn halkalarına kadar görüyor teleskop tamam doğru hatta daha fazla kare de çekebilir de gözünle gördüğümüz daha net güzel çekebiliyor mu?

Çekemiyor. Gözümüzle gördüğümüzden daha net ve güzel fotoğrafla karşılaşmadınız mı? Göremediklerimizi, fotoğraf ya da video ile bulmaya ya da anlamaya çalışmıyor muyuz?

Geçip geçmediğini nasıl anlarız?
Bence geçti. Uzay için devasa sensörlü makineler var. Kaç kat yakınlaştırma yapılıyor hala kalite yüksek.
Bu arada lens farklı bir şey kamera farklı bir şey. Herkes uzak mesafe için söylemiş ama size teleskop versek sizde görürsünüz. Önemli olan sensördür.

Gözünle galata köprüsünü görmekle kameranın çektiği bir değil ki arada çok kalite farkı var.

Gözün ile Kız Kulesinin oradan Galatayi bundan daha net görebilir mısın acaba?
Sadece secebiliyorsun. Aaa Galata orda dersin sadece. Bi zahmet kötü olsun görüntü. Elimde cektim. Sabitlesem daha iyi olurdu. 13 yıllık makine ne beklersin ki?

Geri
Yukarı