Kamera ve ses kartı çalışmıyor

M3rtix

Hectopat
Yer
İstanbul / Şişli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen™ 5 3.7GHz / Anakart: MSI A520M-A PRO / Ekran Kartı: MSI GEFORCE RTX 2080 SUPER™ VENTUS OC / Kasa: FRISBY FC-8930G/ HDD: 1TB / SSD: TEAMFGROUP MP33 M.2 PCIE 1TB / RAM: Kingston 3600Mhz (8x2) / İşletim Sistemi: Windows 11 Pro 64-bit
Meslek
IT Uzman Yardımcısı
Ek kısma ekran görüntülerini koydum. Sorun bu sabah Windows güncellemesi yaptıktan sonra oldu bilgisayarı yeniden başlattığımda ne mikrofon, ne ses, ne de kameram çalışıyordu. Ayıgıt yöneticisinden driverlara baktım kurulu fakat sarı olarak gösteriyor güncelle dediğimde ise zaten en güncel sürüm yüklü mesajını veriyor. (Not: Anti-Virüs programı acaba güvenlik amaçlı kamera ve mikrofon hopörlörü kapatmış olabilir mi?)

Dosya Ekleri

• Screenshot (449).png
    Screenshot (449).png
    365,1 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot (450).png
    Screenshot (450).png
    73,3 KB · Görüntüleme: 34
Ek kısma ekran görüntülerini koydum. Sorun bu sabah Windows güncellemesi yaptıktan sonra oldu bilgisayarı yeniden başlattığımda ne mikrofon, ne ses, ne de kameram çalışıyordu. Ayıgıt yöneticisinden driverlara baktım kurulu fakat sarı olarak gösteriyor güncelle dediğimde ise zaten en güncel sürüm yüklü mesajını veriyor. (Not: Anti-Virüs programı acaba güvenlik amaçlı kamera ve mikrofon hopörlörü kapatmış olabilir mi?)
Kaspersky indirin ve Tam tarama yapın başka bir program kullanıyor şuan kameranızı.

Sağ tık yapıp özelliklere girdiğiniz zaman hemen alt tarafta aygıt durumu kısmında ne yazıyor?
Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk veya eksik olabilir. (Kod 39)

Nesne Adı bulunamadı.
Kaspersky indirin ve Tam tarama yapın başka bir program kullanıyor şuan kameranızı.
yüklüydü zaten. Yaptım herhangi bir tehdit yok diyor.

Bir deneyin hocam bu yazanları.

Başlat – çalıştır menüsünden Regedit'i çalıştırın.
Hkey_local_machıne.
System.
Currentcontrolset.
Control.
Class.
{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Bu anahtarı bulun. Sağ tarafta upperfilters ve lowfilters isimli değeri silin.
Sonra aygıt yöneticisinden ses kartı sürücüsünü kaldırın.
Tekrar donanım ara işlemi yaptırın. Sorunsuz bir şekilde ses kartı sürücünüzü görebilmeniz lazım.

Son düzenleme:
Bir deneyin hocam bu yazanları.

Başlat – çalıştır menüsünden Regedit'i çalıştırın.
Hkey_local_machıne.
System.
Currentcontrolset.
Control.
Class.
{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Bu anahtarı bulun. Sağ tarafta upperfilters ve lowfilters isimli değeri silin.
Sonra aygıt yöneticisinden ses kartı sürücüsünü kaldırın.
Tekrar donanım ara işlemi yaptırın. Sorunsuz bir şekilde ses kartı sürücünüzü görebilmeniz lazım.
dediklerinizi uyguladım. Dediğiniz yerde "upperfilters" var onu sildim ama diğeri yoktu. aygıt yöneticisinden ses sürücüsünü silip yeniden aratınca sorun devam etti ve "upperfilter" geri yüklenmişti.
Sorunu Çözdüm. Çözüm Adımları:
1-) Aygıt Yöneticisinden hata aldığınız sürücüye sağ tıklayıp silin.
2-) Eylem kısmınatıklayıp Donanım değişikliklerini tara tıklıyorsunuz
ve sorununuz düzelmiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı