[Kamu Spotu] Neden IDM lisansını kendi sayfasından satın almalısınız?

Ozan Güven

Kilopat
Makaleler
5
IDM lisans fiyatlarının Kara Cuma'da düşmemesinin ardından daha ucuzu var mı diye ararken Hepsiburada'da "Tonec Internet Download Manager Ömür Boyu Lisans (Resmi Distribütor)" başlıklı sayfaya denk geldim ve 129 TL vererek aldım. 5 dakika içinde e-posta adresime iki Google Drive linki, bir de anahtar içeren ileti geldi satıcıdan.

mail.PNG

Anahtarın direkt olarak gönderilmesi, Google Drive linklerinin olması ve bu linklerin sahibinin "OUSSAMA AMOUMEN" olması yetti zaten durumu anlamama. İkinci linke tıkladım, 360p bir video çıktı karşıma.

Bilgisayarınızın sağlığı için diğer linki paylaşmayacağım, çok ısrarcıysanız yazabilirsiniz kendiniz, videoda görülen dosyaları içeriyor zaten.

Kod:
\---داونلود مانجر مفعل بشكل نهائي
    |   2020.IDM.exe
    |
    +---file (2)
    |       IDMan.exe
    |
    \---key (1)
            Key x64.reg
            Key x86.reg

Regedit dosyalarının içeriğini merak edip açtım.

Kod:
REGEDIT4

:THIS IS FOR 32bit OS MACHINES
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Internet Download Manager]
"FName"="KaranPC /"
"InstallStatus"=dword:00000003
"LName"="karanpc.com"
"Email"="[email protected]"
"Serial"="HE3TB-8J3SY-FP9SC-6RKR2"

:THIS IS FOR 64bit OS MACHINES
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Internet Download Manager]
"FName"="KaranPC /"
"InstallStatus"=dword:00000003
"LName"="karanpc.com"
"Email"="[email protected]"
"Serial"="HE3TB-8J3SY-FP9SC-6RKR2"

Burada yer alan bilgileri son sürüm IDM'de kullandığımda bilin bakalım ne oldu?

Internet Download Manager 27.11.2020 17_22_31.png

Telefona sarıldım direkt, Hepsiburada'yı aradım. "10 dakika önce aldığım ürün çalışmıyor, iade talebi oluşturdum fakat sisteminiz dijital ürün iadesinde kargo yapmamı istiyor." dedim, dijital ürünlerin iadesinin olmadığını söylediler. Durumu burada belirttiğim gibi açıkladım, 30 saniye daha baktı iade koşullarına, yine aynı şeyi söyledi. Lisansın korsan olduğundan emin olduğumu belirtince anladı durumu, "3 iş günü içinde size dönüş yapılacaktır." dedi, kapattık telefonu. Bakalım nereye gidecek bu konu, gelişmelerden haberdar edeceğim.

Siz siz olun, IDM'yi kendi sitesinden alın, sağlıcakla kalın:)

Dijital şeyler çeşitli satıcılardan alınmamalıdır bence.
Lifetime 190TL kendi sitesinde az para vereceğim diye elindekinden de oldun geçmiş olsun.

Bakalım nereye gidecek bu konu, gelişmelerden haberdar edeceğim.
Sonu çok da şaşırtıcı olmayacaktır. :)
Görünen köy kılavuz istemez.

Dijital lisans vb. şeyleri her zaman ana satıcıdan alma taraftarıyım.
Nedeni de bu.

Satıcı (Hepsiburada vs.) bu tür şeylere gerekli güvenliği sağlayamıyor, sağlayamaz.

Benim anlamadığım şey böyle bir şeye nasıl cesaret edebiliyorlar. Umarım hepsiburada bu satıcıya ciddi yaptırımlar ve cezalar uygular.

Dijital lisans vb. şeyleri her zaman ana satıcıdan alma taraftarıyım.
Gerçekten haklısın. Lacivert Bilgisayar yetkili satıcısıymış IDM'nin, Hepsiburada sayfaları da vardı, oradan geçtim hatta Liya Yazılım'ın sayfasına. 10 lira daha az vereceğim derken ne hallere düştük🤣
@PoisonMath o sayfayı görmüştüm fakat programın kendi sayfasının Türkçe versiyonunu açacak diye tıklamamıştım. İki dakikalık dalgınlık nelere sebep oldu😅

Geri
Yukarı