Kan Gölü Fabrikası Oyununu Geliştireceğim

3840x2160 yaparsanız şimdiki her cihazda güzelce çalışır, ama size tüm çözünürlüklere destek vermenizi öneririm. Örneğin karakter 4K çözünürlükte 800x200 yer kaplıyorsa, karakterin bir de 400x100 çözünürlüklü texture dosyasını da yapın onu da 1920x1080 çözünürlükte kullansın. Aynısını 2560x1440, 1366x768, 1280x720 gibi çözünürlüklere de uyarlayabilirsiniz.
Yazı tabanlı bir oyundur.

O zaman direkt 3840x2160 yapabilirsiniz. Daha düşük çözünürlüklerde oynayan kişilerin sistemi otomatik downscale yapacağından dolayı keskin görüntü olacaktır.

Düşük çözünürlüklü hazırlarsanız eğer yüksek çözünürlüklerde oynayanların sistemi upscale yapacaktır ve bulanık, kötü gözükecektir.

3840x2160 yapmak zahmetli gelirse 1920x1080 de yapabilirsiniz en azından. Sonuçta büyük çoğunluk hâlâ 1366x768 ve 1920x1080 kullanıyor.

O zaman direkt 3840x2160 yapabilirsiniz. Daha düşük çözünürlüklerde oynayan kişilerin sistemi otomatik downscale yapacağından dolayı keskin görüntü olacaktır.

Düşük çözünürlüklü hazırlarsanız eğer yüksek çözünürlüklerde oynayanların sistemi upscale yapacaktır ve bulanık, kötü gözükecektir.

3840x2160 yapmak zahmetli gelirse 1920x1080 de yapabilirsiniz en azından. Sonuçta büyük çoğunluk 1366x768 ve 1920x1080 kullanıyor.
Benim oyun motorun bu sistemi dengeleyen bir yapısı var, bunlar çok belli olmaz.

Ayrıntılı resimler, fotoğraflar kullanacaksanız eğer yüksek çözünürlüklü yapmanız daha iyi olur. Örnek vermek gerekirse, görsel romanlar genelde 720p yapıldıkları için 1440p monitörde oynarken tam ekran yaptığımda görüntüyü upscale ediyor ve kötü durduğu için tüm oyun zevkinin içine ediyor. Pencere halinde 720p oynayınca da çok küçük kalıyor.

Piksel grafikli olacaksa eğer bu kadar kasmanıza gerek yok. 480p bile yapsanız bile çok da problem olmayacaktır. Örneğin Undertale 480p çözünürlüğe sahip fakat 1440p'de bile oynarken hiç de rahatsız etmiyor.

Bugün sana uzun zaman önce neredeyse bitmek üzereyken, oyunun hikayesini yazan kişiler arasındaki yaşanan sorunlardan dolayı iptal edilen Blooded Story oyunu ya da şimdiki adıyla Kan Gölü Fabrikası oyunu hakkında bilgiler sunacağım.

Yeni Hikaye

paris-11.07.2020.jpg

Aşağıdaki alıntıdan oyunun yeni hikayesinin giriş kısmını okuyabilirsin. Oyun Fransa ülkesinin Paris'te geçmektedir.

Yıl 2025..

Dünya cehennem gibi Korona'dan savrulmuştu ve herkes iyiliğe adım atacağını düşünüyordu ama kimse bazı insanların Şeytânı aratmayan yöntemlerle insanların hayatlarını saniyeler içinde yok ediyordu. Bazı insanlarsa hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadan mallarını çalıp, dakikalar içinde ortalığı kan gölüne çevirdiler. Birkaç kendini bilmez insanlarda deli rölü yaparak, insanların duygularını paramparça ettiler. Bildiğin Dünyanın içinden geçtik.

Ben bu kendi bilmezleri bulacağım ve onlara insanlık dersi vereceğim, bu dersleri verirken asla hile yapmak gibi bir düşünceye kapılmamalarına emin olmam lazımdı ve bugünden itibaren Awaken adlı ekibi kurdum, bu ekiple birlikte Kan Gölü Fabrikası'nı inşa edip, aktifleştirdim. Bu fabrikadan giren insanlar ya ölüyor ya da yaptıkları tüm pisliklerinin cezasını çekip, aydınlanarak Dünyaya geri gönderiliyor.

Benim sürekli peşinde olduğum ve ha bire elimden kaçırdığım Ego Kamiyama (神山 エゴ)'yı bugün sonunda yakalamayı başardım. Bu adam Dünyadaki yapılabilecek tüm pislikleri yaptı diyebilirim, bakalım Ego bu fabrikadan sağ çıkabilecek mi, yoksa ölecek mi? Bu sorunun cevabını ancak sen verebilirsin?

- Blood Lake Factory - Eric Mehmatic

Nasıl Yapılacak?

construct-2.jpg

Oyun yine Construct 2 kullanılacak ve hem Windows, Linux ve Web için üretilecektir. Oyun hem telefondan ve hem de bilgisayar üzerinde oynanabilecektir. Oyun 8 kattan oluşacak ve bu katların adıysa;

• Kat 0: Lobi
  • Kat 1: Nehir Yolu
  • Kat 2: Yemekhane
  • Kat 3: Deniz Ateşi
  • Kat 4: Sahte Ayna
  • Kat 5: Cehennem Geçidi
  • Kat 6: Arınma
  • Kat 7: Zindan
  • Kat 8: Son

Oyunu yaparken 1280X720 ebadına göre tasarlayacağım ve oyunu sadece klavyeden belirlenen sayılara basman yeterli olacak ve telefondaysa sayılar sağ alt kısımda olacak ve böylelikle herkes dilediği gibi oynayabilecek. Önceki Senaryo özelliği olacak ve sonraki senaryoda elbet olacak. Eski sürümdeki olan açılışta rastgele sözler oyunda olacak, oyunun renkleriyse siyah, beyaz ve kırmızı olacaktır.

Oyunun Künyesi

• Oyun Adı: Kan Gölü Fabrikası
  • Diğer Adı: Blood Lake Factory, ブラッド湖工場
  • Diller: Türkçe, İngilizce, Fransızca, Japonca
  • Yapanlar: Ayhan Gazi Gülcü
  • Lisans;
    • Web: Adware
    • Windows, Linux: Free
  • Türü: Yazı Tabanlı Oyun
Son

Bu oyunu Real Balloon! bitince başlayacağım. Yardım etmek istersen, bana yazabilirsin. Son bir not daha, bu oyunu oynamak için 13 yaşın üzerinde olmak zorundasın, çünkü bu oyun argo barındıracaktır.
Yardım derken nasıl bir yardımdan bahsediyorsunuz?

Ayrıntılı resimler, fotoğraflar kullanacaksanız eğer yüksek çözünürlüklü yapmanız daha iyi olur. Örnek vermek gerekirse, görsel romanlar genelde 720p yapıldıkları için 1440p monitörde oynarken tam ekran yaptığımda görüntüyü upscale ediyor ve kötü durduğu için tüm oyun zevkinin içine ediyor. Pencere halinde 720p oynayınca da çok küçük kalıyor.

Piksel grafikli olacaksa eğer bu kadar kasmanıza gerek yok. 480p bile yapsanız bile çok da problem olmayacaktır. Örneğin Undertale 480p çözünürlüğe sahip fakat 1440p'de bile oynarken hiç de rahatsız etmiyor.

Anlaşıldı o zaman 1920x1080 ideal.

Yardım derken nasıl bir yardımdan bahsediyorsunuz?
Grafiksel yardım.

Ben de bir oyun tasarlıyorum, İstanbul ilçesinde geçiyor. 🤣

Eğer gerçekse desteklerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı