Kan vermeden sağlık raporu alınabilir mi?

Berkerot

Decapat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Ben seneye motor ehliyeti almayı düşünüyorum 125CC motorlardan. Ama sağlık raporunda olay kan vermeye geldimi içim elvermiyor 8. Sınıfta aşı olurken böyle bir sorun yaşamadım kan verince tuhaf oluyorum. Sorum şu aile hekimine, hastahaneye gidince kan vermeden sağlık raporu alınabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Legal olması açısından vermen gerekiyor kan değerlerini görürsün hem herhangi bi sağlık problemini de görmüş olursun bende kansızlık ve B12 çıktı. Tüp bile dolmadı sen düşün :)

Ama kan grubu kartın var ise çıkarttı isen o zaman vermek zorunda kalmayabilirsin. Bana kalırsa ver çünkü Allah korusun bir kaza olsa sıkıntı yaşarsın.

Ben geçen sene ehliyet almak için aile hekiminin olduğu sağlık ocağına gittiğimde sadece form doldurdum kutucukları işaretledim bir de miyop olduğumu söyledim onu da belirtti göz testi bile yapmadı raporu verdi gönderdi yani çok kolay oldu.

Ben geçen sene ehliyet almak için aile hekiminin olduğu sağlık ocağına gittiğimde sadece form doldurdum, kutucukları işaretledim, bir de miyop olduğumu söyledim, onu da belirtti göz testi bile yapmadı raporu verdi, gönderdi, yani çok kolay oldu.

İşte dediğim gibi doktordan doktora her şey değişiyor.

Keşke ben de bu kadar şanslı olsaydım. Doktor karşısımdaki göz testinde alt sıraları okuyamayınca göz doktoruna sevk etmişti beni.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı