Kanada'ya nasıl gidebilirim?

kadir usburak

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, öyle ülkeden kaçmanın binbir yolunu arayan biri değilim. Sadece Türkiye'ye kıyasla daha rahat bir hayat geçirmek istiyorum Kanada Avusturya, Amerika vs. gibi ülkelerdense gidilebilirliği daha mümkünmüş gibime geldi. Şu anlık İngilizcemi geliştiriyorum bir kursta, lise 3'e geçtim, çıraklık eğitimi görüyorum. Bunun üzerine nasıl bir eğitim/meslek hayatı izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, öyle ülkeden kaçmanın binbir yolunu arayan biri değilim. Sadece Türkiye'ye kıyasla daha rahat bir hayat geçirmek istiyorum Kanada Avusturya, Amerika vs. gibi ülkelerdense gidilebilirliği daha mümkünmüş gibime geldi. Şu anlık İngilizcemi geliştiriyorum bir kursta, lise 3'e geçtim, çıraklık eğitimi görüyorum. Bunun üzerine nasıl bir eğitim/meslek hayatı izleyebilirim?
Burada biri vardı, mülteci olarak sınırdan kaçak geçmişti.

Dostum ben Kanada doğumluyum, ailem ile 2010'da dönüş yaptık ve şuan vatandaşlık var ama gidemiyorum okul yüzünden. İnan o kadar istiyorum ki ama ailem karşı çıkıyor önce okulu bitir sonra ne yaparsan yap diyorlar. Artık tahammülüm kalmadı şu ülkenin ekonomisine.

Son düzenleme:
Dostum ben Kanada doğumluyum, ailem ile 2010'da dönüş yaptık ve şuan vatandaşlık var ama gidemiyorum okul yüzünden. İnan o kadar istiyorum ki ama ailem karşı çıkıyor önce okulu bitir sonra ne yaparsan yap. Artık tahammülüm kalmadı şu ülkenin ekonomisine.
Ülkenin insanları ekonomiden daha beter. Ekonomi değil insanımız çekilemiyor.

Hocam şu sırlar malum pasaport skandallarından sonra Türk vatandaşlarına eğer Avrupa ya da Amerika bağlantısı yoksa vize verilmemesi konusunda konsolosluklara talimat gittiği yönünde iddialar var. Ayrıca Kanada konsolosluk yetkililerine ulaşmak istediğiniz zaman da hiçbir şekilde geri dönüş yapmıyorlar. Şu dönemde Kanada'dan bir iş teklifi almadıysanız ya da göçmenlik vizesine hak kazanmadıysanız Kanada macerasına bulaşmamanızı -en azından ülkemizin itibarı düzelene kadar- tavsiye ederim. İllaki başvuracağım diyorsanız da konsolosluğa verdiğiniz paranın karşılığını alamamak da var (yani vize çıkmayınca yaptığınız bütün ödemeler boşa çıkmış oluyor).

Son düzenleme:
Dostum ben Kanada doğumluyum, ailem ile 2010'da dönüş yaptık ve şu an vatandaşlık var ama gidemiyorum okul yüzünden. İnan o kadar istiyorum ki ama ailem karşı çıkıyor önce okulu bitir sonra ne yaparsan yap diyorlar. Artık tahammülüm kalmadı şu ülkenin ekonomisine.

Ya abi Express entry diye bir puanlama sistemiyle alıyorlarmış tam olarak bilmiyorum ve çok zor gibi bu puanlamada gidebilecek puanı almak.

Hocam şu sırlar malum pasaport skandallarından sonra Türk vatandaşlarına eğer Avrupa'ya da Amerika bağlantısı yoksa vize verilmemesi konusunda konsolosluklara talimat gittiği yönünde iddialar var. Ayrıca Kanada konsolosluk yetkililerine ulaşmak istediğiniz zaman da hiçbir şekilde geri dönüş yapmıyorlar. Şu dönemde Kanada'dan bir iş teklifi almadıysanız ya da göçmenlik vizesine hak kazanmadıysanız Kanada macerasına bulaşmamanızı -en azından ülkemizin itibarı düzelene kadar- tavsiye ederim. İllaki başvuracağım diyorsanız da konsolosluğa verdiğiniz paranın karşılığını alamamak da var (yani vize çıkmayınca yaptığınız bütün ödemeler boşa çıkmış oluyor).

O kısımları hiç bilmiyordum ama umarım ülkenin durumu düzelir de ne biz gitmek zorunda kalırız ne de ülkeden gitmek isteyenler gidemiyecek duruma düşmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı