Kanal İstanbul Yapılmalı Mıdır?

Kanal İstanbul Projesi Yapılmalı Mıdır?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

• Bilgim yok

• Fark Etmez

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arap yatırımcılarla devlet birlikte para kazanıcak. Bir kesim ada olacak. Fay hatları tetiklenecek. Kuraklık ve susuzluk artacak. Sadece devletimiz süper gücümüz ve Arap yatırımcılar karlı çıkacak. Daha sayabilirim?
Fay hatlarını nasıl tetiklediğini açıklayabilir misiniz ? Sadece merakımdan soruyorum.

Peki Çanakkale Boğazı'ndan nasıl geçecek o gemiler? Montrö iki boğazı da kapsıyor. Yanlış bilgi verdiğin için ceza alacak mısın şimdi? :D

Bi kılıf bulursunuz siz. Yalan sizin bir numaralı işiniz. Yerli uçağınız hala göklerde mesela. İnemedi bir türlü.

Bir nevi şehir devleti olacak Araplar için. İstanbul'u yok etme projesi, yapılmamalı.

Senin dedelerin boğaz köprüsü için de aynısını söylüyordu :D
Madem öyle bende böyle diyeyim senin dedelerin Kuvâ-yi İnzibâtiye hizmet ediyordu büyük olasıkla sonra bizim dedeler kıçınızı tekmeledi sonrası malum. Her dönem bir padişahın arkasına takılırsınız kendinize ait fikriniz olmaz cahil insanlarsınız bundan dolayı laf anlatmaya luzüm görmüyorum. Yapın bakalım her kuşu biplediniz leylek kaldı bi ama lafla kalmasın hayrına kazma kürek salla kanalı açarken lafta kalmasın.

Rant diyenler şaka yapıyorlar sanırım. Erdoğan tekrar seçilse bile şu an da dahil olmak üzere toplam 7 sene Cumhurbaşkanı olabilir. Sonra 2 seferi geçtiği için tekrar aday olamayacak. Bu proje çok daha uzun sürecek. Kendine bir rantı olmayacak kısacası. Aksine yapılana kadar kendisine külfet.
Tanrı yazdıysa bozsun.

20 milyar dolar tutacakmış maliyeti.
Bu paraya ülkeye kaç fabrika, kaç liman, tersane, ar-ge merkezi, sanayi merkezi vs. yapılabilir? Onlarca yüzlerce, ama siz neye destek veriyorsunuz? Arap şeyhlerini memnun etmeye, evet yapılmalı diyen herkesi engelleyeyim de forumda kanser olmayayım.

Kore bu Vatan mı? Yazdığımı idrak edebiliyor musun?

NATO entegrasyonu gereği orada savaşmak durumunda kaldık. NATO ülkemiz için bir güvence olarak görüldüğü için, evet. Kimse kimse için hayrına savaş vermez.

Amacı buranın kapatılmasını sağlayacak paylaşımlar yaptırmak. Güzelce takip ediyorum.

Farklı görüşlere tahammülü olmayan insanlar sanırım bunlar. Kimseye hakaret etmiyorum. Aksine bana hakaret edenler var. Troll diyenler var. Komik duruma düşüyorlar.

Ortadan ikiye ayırıcaklar fay hatları tetiklenmezmi sizce?
Fay hatları bildiğim kadarıyla yerin çok altında, yani böyle bir proje nasıl etki edebilir ki? Konuda biraz cahilim ama bir örnek verebilecek birisi var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı