Kanal İstanbul Yapılmalı Mıdır?

Kanal İstanbul Projesi Yapılmalı Mıdır?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

• Bilgim yok

• Fark Etmez

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim dedem Adnan Menderes liderliğinde alınan kararla Kore'de savaşıp Kore gazisi olmuştu. Bunca senede değişen pek bir şey yok gibi. Yine ABD'nin hizmetindesiniz :)

Benim için hava hoş. Ben zaten ABD hayranlığımı gizlemem. Hele ki sizleri gördükten sonra benena.

Herkesin dedesi bu Vatan için mücadele vermiştir. Buradaki metafor, "Boğaziçi Köprüsü" için de gereksiz diyenlerin olduğunu göstermekti. 30 sene sonra konu açıp etiketlerim seni :D

Okuduğum için konuşuyorum zaten. Şu an için para kazanmıyoruz. Kazanılar para oradaki çalışanların maaşını falan anca karşılar. Boğazlar kâr ettiğimiz bir durum değil.
İstanbul Boğazını kullandırmak senin elindedir. Adamı 10 gün bekletirsen 100K'dan daha fazla para vereceği için 100k ödemeyi kabul eder.

1- İstanbul boğazından geçiş için 10 gün bekle 3400 dolar öde (beklerken gemi 150k zarar etsin zamandan)
2- Kanaldan geç 100k öde, 50k cebinde kalsın.

Bu sadece bir model.
Yahu koskoca Türkiye kanaldan kazanılacak paraya mı kaldı arkadaş şaka mısın sen?
İşine gelen yorumlara cevap veriyor işine gelmeyene vermiyorsun kesinlikle troll konu bu.
Ayrıca tekrar ediyorum 100 bin tonluk bir tanker 90 bin dolar geçiş ücreti veriyor Türkiye'ye anla artık şunu.

Benim dedem Adnan Menderes liderliğinde alınan kararla Kore'de savaşıp Kore gazisi olmuştu. Bunca senede değişen pek bir şey yok gibi. Yine ABD'nin hizmetindesiniz :)

Benim için hava hoş. Ben zaten ABD hayranlığımı gizlemem. Hele ki sizleri gördükten sonra benena.
Sizce de biraz sınırlarını zorlamıyor mu?

@BattalGazininTorunuVanku

Bu model tıpkı diğer YİD projeleri gibi kesinlikle tutacak mı? Bakın yine aynı bakkal hesabıyla kabataslak rakamlar çıkarılıyor. Bunun gerçekleşeceğine dair bir kesinlik yok. O maliyetin altına girip "zarar edeceklerine 100.000 ödeyip geçerler" diyorsunuz. Geçmezlerse ne olacak? Bunun hesabı yapıldı mı? Siz sadece olur üzerinden konuşuyorsunuz ancak aksi durumda oluşacak külfetten bahsetmiyorsunuz. Çünkü işi oraya vardırırsak tutarlı gibi duran projenin risk yapısı da ortaya çıkıyor.

Herkesin dedesi bu Vatan için mücadele vermiştir. Buradaki metafor, "Boğaziçi Köprüsü" için de gereksiz diyenlerin olduğunu göstermekti. 30 sene sonra konu açıp etiketlerim seni :D
Kore bu Vatan mı? Yazdığımı idrak edebiliyor musun?

Yahu koskoca Türkiye kanaldan kazanılacak paraya mı kaldı arkadaş şaka mısın sen?
İşine gelen yorumlara cevap veriyor işine gelmeyene vermiyorsun kesinlikle troll konu bu.
Ayrıca tekrar ediyorum 100 bin tonluk bir tanker 90 bin dolar geçiş ücreti veriyor Türkiye'ye anla artık şunu.

Çok kişi yazdığı için gözümden kaçıyor. İsmimi etiketlersen cevap veririm. Ayrıca 90bin dolar geçiş ücreti boğazlar için söz konusu değildir.
Ayrıca bahsi geçen dolar ödemeleri de "2, 78" kuruna sabitlenmiştir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı