Kanal İstanbul Yapılmalı Mıdır?

Kanal İstanbul Projesi Yapılmalı Mıdır?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

• Bilgim yok

• Fark Etmez

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hangi parayla yapıyoruz?
MB'nin hanesinde - rakam okunurken sizin kadar merak ediyorum. Sırf din adına hizmet etmedik ve karşı çıktı diye inadına yapacak bir grup tanıyorum. Yaparlarsa hava hoş, ellerinde patladıklarında tarih yazar. Boş geçmez...

Gerçekten ekonomiden anlayan biri değilimdir ama projenin kendi bütçesini çıkartacağı söyleniyor. 20 milyar dolarlık bir yatırımdan edilebilecek en iyi karı elde edebiliyor mu proje veya bu para neye yatırılsa uzun vadede daha iyi bir proje olur? Bilginiz var mıdır paylaşır mısınız?
AR-GE yatırımları yapılabilir, çip üretim fabrikası yapılabilir, teknolojiye yatırım yapabiliriz. AR-GE yatırımları sayesinde tarım arazilerimizi, tarım teknolojileri ile birlikte aynı Hollanda gibi etkin ve verimli kullanabiliriz, Konya kadar ve yarısı suyun üzerine kurulmuş Hollanda'nın tarım geliri zira devasa boyutlarda.

Hazinede para yok, kaybolan paranın hakkında herkes ayrı bir şey söylüyor. Çiftçiler işi gücü bırakıp, şehre gidiyor. Öğrenciler gencecik yaşlarında ailenin geçim derdine yardım etmek amacıyla işe giriyor ve elin "gavuruna" imrenerek yaşıyor. Yine aynı şekilde halktan alınan vergiler boyunları büküyor. Daha dün 30 TL olan bir ürün şu an 70 TL'ye dayanıyor. Adalet sistemi çökük, eğitim sistemi çağ dışı, alım gücü yok, refah yok. Beyin göçü desen her yıl binlerce insan göç ediyor ve geneli de okumuş, aydın olan kesim. Hükümet desen herkes ayrı kafada ne yaptıkları belli değil. Sizin de derdiniz yok gelip burada Kanal İstanbul'u savunuyorsunuz. Yani biraz insaf olsa zaten bunları bırakıp temeldeki sorunları çözmeye odaklanırsınız. Olay belli, hiçbir gereksinimi olmayan bir projeyi hayata geçirip, para koparmak. Şöyle bir düşünseniz zaten oraya harcanacak para ile yapılabilecekleri, tartışmaya bile gerek olmadığını görürsünüz.

Bu tür projelere zamanında köstek olma yerine destek olunsaydı çok daha iyi bir noktaya gelebilirdik, hem de patatesin soğanın lafı yapılmazdı. Yıl 2021 olmuş be kardeşim. SİHA ile işgal edilen topraklar geri alındı, SİHA'ların yapılmasına bile karşı çıkıldı zamanında.

Ülke ne kadar acınası bir durumda. Ben iki saattir argüman sunuyorum -ki benim argümanlarım yanlış bile olabilir- ama insanlar ceviz kabuğunu doldurmayacak saçma şeyler yazıyorlar.
Sizin gibilerde utanma duygusunun zerresi olsa insan içine çıkamıyor olmanız gerekirdi. Ama devir sizin gibi utanmazların, aymazların devri maalesef.
"İzahı olmayan şeyin mizahı olur." 🤟

Bu tür projelere zamanında köstek olma yerine destek olunsaydı çok daha iyi bir noktaya gelebilirdik, hem de patatesin soğanın lafı yapılmazdı. Yıl 2021 olmuş be kardeşim. SİHA ile işgal edilen topraklar geri alındı, SİHA'ların yapılmasına bile karşı çıkıldı zamanında.

Ana muhalefet lideri, bu kadar büyük hastaneler israf diyordu :D Şimdi neden hastaneler yeterli değil diyor. Vizyon lazım önce. Yarını düşünerek Kanal İstanbul Projesi yorumlanamaz. Yıllar sonrası düşünülmelidir.

AR-GE yatırımları yapılabilir, çip üretim fabrikası yapılabilir, teknolojiye yatırım yapabiliriz. AR-GE yatırımları sayesinde tarım arazilerimizi, tarım teknolojileri ile birlikte aynı Hollanda gibi etkin ve verimli kullanabiliriz, Konya kadar ve yarısı suyun üzerine kurulmuş Hollanda'nın tarım geliri zira devasa boyutlarda.
İşte bu konuda böyle mesajlar istiyorum, teşekkür ederim. Taraf veya parti sempatizanlığı yapanları hükümet yapıyorsa kesin doğrudur/yanlıştır diyenleri görmekten sıkıldım.

Ana muhalefet lideri, bu kadar büyük hastaneler israf diyordu :D şimdi neden hastaneler yeterli değil diyor. Vizyon lazım önce. Yarını düşünerek kanal İstanbul projesi yorumlanamaz. Yıllar sonrası düşünülmelidir.
Ne tesadüftür ki malum şahıs hiç geleceğe bakmaz. Hep yarını kurtaralım da ne olursa olsun şeklinde yönetir ülkeyi. İşe bak ya. Çok ilginç vallahi.

Pardon nereyi aldık? Süleyman şah'ı bile koruyamadıkta kaçırdık buraya:D İdlib'de 33 asker şehit oldu 10 gün gece gündüz Suriye ordusunu vurduk adamlar hala TSK'nın burnunun dibinde Serakib'de duruyorlar nasıl iş bu? Bilmem kaç tane siha 10 gün gece gündüz vurdu yine de 9 yıldır savaşan bitik Suriye ordusunu çıkaramadık İdlib'den.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı