Kanal İstanbul Yapılmalı Mıdır?

Kanal İstanbul Projesi Yapılmalı Mıdır?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

• Bilgim yok

• Fark Etmez

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin gibi bir insandan objektif yorum yapmasını beklerdim. Ama en ufak argüman sunmadan çamur attınız projeye. Evet sizden projenin yapılmaması için nedenleri saymanızı bekliyorum.
  • Ülkenin kasasında para yokken bu tür projelerle paramızı çar çur edemeyiz. Bugüne kadar betona yaptığımız yatırımlar ne geri dönüş sağladı? Dolar neden 8 TL oldu? TL neden bu kadar değer kaybetti eğer bugüne kadar yapılan projeler fayda sağlıyorsa? Bilime yatırım yapmak yerine yine betona yatırım yapıyoruz.
  • İstanbul sürekli büyüyor fakat dünyada yeşil alanı en düşük şehirlerden biri. %2.2 ile şehirde yeşil alan kalmadı. Kaynak. Çöl olan Dubai ile yarışıyoruz yeşil alan kıtlığında.
  • Deprem olsa geberip gideceksiniz toplanma alanına bile AVM yapıldığı için, gelmiş kanal İstanbul yapalım diyorsunuz.
  • İstanbul'daki binaların çoğu çürük. Bu para ile mevcut binalar kentsel dönüşüm ile yeniden yapılsa en azından olası depremde can kaybını önleriz.
  • Kanal İstanbul'un 458 hektarlık ormanı yok edeceği belirtiliyor. Bitki örtüsü zaten beton olan İstanbul için sence bu doğru bir girişim mi?
  • Projenin üstündeki arsalar şimdiden ranta açılmış durumda. Katar Emiri'nin annesi buradan arsa alabilirken siz tek parsel toprak bile alamadığınız bri projeyi neden savunuyorsunuz?
  • Ülkenin pasaportu artık çöp olmuş. AKP'li belediyeler bile Almanya'ya adam kaçırırken bu kişilerin eseri olan bir proje ile koca Marmara bölgesinde bir kanal daha yapmak ne kadar mantıklı?
  • Covid-19 süreci devam ediyor. Esnaf zor durumda, ekran başına çıkıp vatandaşa IBAN atıp para talep edenler mi kanal yapacak vizyona sahip?
Benim görüşlerim bunlar. İtirazlarını beklerim madde madde.

Ne tesadüftür ki malum şahıs hiç geleceğe bakmaz. Hep yarını kurtaralım da ne olursa olsun şeklinde yönetir ülkeyi. İşe bak ya. Çok ilginç vallahi.

1- 3. Köprü
2- Avrupa'nın en büyük havalimanı
3- Doğuda baraj tesisleri
4- Her ilde havalimanları
5- Uzay Ajansı kurulması

Hep yarını düşünmüş malum şahıs :D Yazık ülkemize. Baksana oy için havalimanı yapmış.

1- 3. Köprü
5- Uzay Ajansı kurulması

Hep yarını düşünmüş malum şahıs :D Yazık ülkemize. Baksana oy için havalimanı yapmış.
Ülke havalimanı ile gelişse zaten çoktan süper güç olmuştuk. Nerede bilim, irfan ve ilim? Bunlar olmadan istediğiniz kadar havalimanı yapın hiçbir şekilde gelişemezsiniz.

1- 3. Köprü
5- Uzay Ajansı kurulması

Nato kafa nato mermer. Bunların hangisi işsizliğe çare söyler misin? Gerçekten merak ediyorum. Yada etin kilosu neden 80 lira söyler misin? En son ne zaman pirzola biftek yedin merak ediyorum.

1- 3. köprü.
2- Avrupa'nın en büyük havalimanı.
3- doğuda baraj tesisleri.
4- her ilde havalimanları.
5- uzay ajansı kurulması.

Hep yarını düşünmüş malum şahıs :D yazık ülkemize. Baksana oy için havalimanı yapmış.

Uzay ajansı bütçesi 4.6 milyon dolar, 1 uzay kıyafeti zaten 12 milyon dolar :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı