Kanal İstanbul Yapılmalı Mıdır?

Kanal İstanbul Projesi Yapılmalı Mıdır?

• Evet

• Hayır

• Kararsızım

• Bilgim yok

• Fark Etmez

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belirsiz bir sebepten atasım geldi;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.jpg

Adam altın alkol kötüye gidiyor diyor ama zeytin yağı iyiymiş bak hele sabunda iyileşmiş demek ki ülke iyi kardeşim kötü diyenler Almancı (!). Rezervlerimiz ekside ama köprü yapacakmışız bak bak para artık gökten yağıyor sanırsam. Neysa daha fazla okumayacağım dakikalarım zebil oldu.

Not: Merak etme benim kuşağım gümbür gümbür geliyor :).

Basit matematik hesabı ile enflasyonu ve aldığın parayı hesaplasan bile doğru yolu bulacaksın. İstanbul'da kıytırık semtlerde bile en kötü evler 700'den başlıyor. Hala kalkmış bana grafik atıyorsun. Kardeşim reel düşünüp objektif ol artık. 2800 düz asgari ücret diyelim. Çekirdek ailesin 3 kişi yaşıyorsun. Karın, sen ve çocuğun. 1000 TL ev kirası, 1000 TL mutfak ve pazar ihtiyacı diyelim. Geriye kalan 800 TL ile ne yapmayı planlıyorsun? Hadi diyelim karın da çalışıyor. Çocuğun okul masrafı, faturalar, kırtasiye masrafı, özel ihtiyaç ve eğlence masrafı. Hangisini karşılayacaksın? Allah aşkına bana bir şey atma veya cevap verme. Yoksa direkt banlanmanın yollarına başvurucam.

Alım gücü hesabına enflasyon dahil edilir. TÜİK beğenmedin, Global site olan Atlas'ı attım. Onu da beğenmedin. Ne atayım sana. Şimdi de bakkal hesabına döndün.
2003 yılında asgari ücret 225 lira iken çocuklar okumuyor muydu? Kira yok muydu? Sana alım gücünün arttığını söylüyorum. Yeterli demedim!
Bu hükümet sürecinde arttı. Bir Almanya olalım dersen eyvallah. Ama hükümet kötüye götürmedi diyorum. Bu kadar basit. Sen kendi kendine sinirleniyorsun. İnan ki anlamıyorum derdini :D

Çeşitli ülkeleri de kıyaslayabilirsin.

Eki Görüntüle 982949
Adam altın alkol kötüye gidiyor diyor ama zeytin yağı iyiymiş bak hele sabunda iyileşmiş demek ki ülke iyi kardeşim kötü diyenler Almancı (!). Rezervlerimiz ekside ama köprü yapacakmışız bak bak para artık gökten yağıyor sanırsam. Neysa daha fazla okumayacağım dakikalarım zebil oldu.

Not: Merak etme benim kuşağım gümbür gümbür geliyor :).
Tiktokçu Z kuşağı mı ? 😂

Parayı zaten gelişmekte olan savunma, havacılık ve uzay sanayimize yatırmak en mantıklı seçenek benim gözümde. Paranın bir kısmı "Kendi vatanımda açım." diyen yoksul vatandaşlara verilmeli ama, nerde...
Bütün bütçe @Recep Baltaş'a verilmelidir bence. Teknoloji konusunda büyük atılımlar yapabilir belki :D

Şu an paraya demiryolu sektörünün havacılıktan ,uzaydan ,bilim ve daha fazla ihtiyacı var. Demiryollarımız her ne kadar gelişiyor olsa da çok geride. Sadece bu yıl 4-5 tren kafa kafaya çarpıştı. Daha demiryoluna sahip olmayan illerimiz var.

Bir kere ''Kanal İstanbul'' isminin Türkçede karşılığı yok.
Kanal, kanal anlamına gelir. İstanbul da İstanbul demek. İkisi bir araya geldiğinde de bir şey ifade etmez.
Türkçe sondan eklemeli çekimli bir dildir. Ben size ''Yazı Türk'' dediğimde Türk yazısı anlamazsınız veya anlamak zorunda değilsinizdir. Daha en baştan isimden kaybediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Acımasız gerçekler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı