Kanal tedavi acı veriyor mu?

Mert4455

Hectopat
Arkadaşlar 12 Eylül'de kanal tedavisi olacağım. Devlet hastanesinde olacak. Sorum şu, çevremdeki çoğu kişi çok acı verici bir şey olduğunu söyledi gerçekten öyle mi? Yani uyuşturuyorlar sonuçta uyuşturulmasına rağmen nasıl acı hissedilebilir ki? Sizin deneyimlerinizi merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

Acı hissetmiyorsun. Sadece işlem bittikten sonra birkaç saat konuşamıyorsun. İşlemden 1-2 gün sonra ise ağrıların biter. Eğer çekilmeyecek bir ağrın olursa hekimine gitmeilisin. Korkulacak bir şey yok, hiçbir şey hissetmiyorsun.

13 yaşımda falandım bir dişime dolgu bir dişimede kanal tedavisi yapılacaktı. Doktor bana önce dolguyu yapacağını söyledi kanaldan korktuğum için bende yedim tabii. Dolgu yaptığını sandığım an pamuktaki kanı gördüm anca o zaman anlamıştım kanal tedavisi yaptığını. Özetle uyuştuğu sürece inan hiç hissetmezsiniz.

Arkadaşlar 12 Eylül'de kanal tedavisi olacağım. Devlet hastanesinde olacak. Sorum şu, çevremdeki çoğu kişi çok acı verici bir şey olduğunu söyledi gerçekten öyle mi? Yani uyuşturuyorlar sonuçta uyuşturulmasına rağmen nasıl acı hissedilebilir ki? Sizin deneyimlerinizi merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.
Bunları düşünmeden git, anlık olarak yaşansın ve bitsin. Narkoz sayesinde anlık iğne batmaları dışında bir şey hissetmiyorsun.

Hiç acı hissetmedim. Acı hissedersen doktora söylersin bir iğne daha yapar, korkulacak bir işlem değil. Ben de gitmeden önce çok korkuyordum bu işlemden ama korkulacak hiçbir şey yokmuş açıkçası.

Eminim sen de koltuğa oturduktan sonra acıdan çok ağzının kurumasından şikayet edeceksin.

Acı vermez acı hissederseniz doktora söylersiniz 2. Bir iğne ile tüm gün uyuşuk bir ağız ile gezersiniz. Sorun etmeyin. Tedavi sonrasında acı olmuyor.

Hiç acı hissetmedim. Acı hissedersen doktora söylersin bir iğne daha yapar, korkulacak bir işlem değil. Ben de gitmeden önce çok korkuyordum bu işlemden ama korkulacak hiçbir şey yokmuş açıkçası.

Eminim sen de koltuğa oturduktan sonra acıdan çok ağzının kurumasından şikayet edeceksin.

Hocam o dediğiniz şey insandan insana değişiyor bende hassasiyet vardı ilk iğneyi yaptı uyuştu ardından başladı çok ağrıdığını söyleyince bir iğne daha yaptı oda uyuştu ona rağmen hala çok ağrıyordu doktorda geçici dolgu yapıp antibiyotik ve ağrı kesici verip yolladı 2 hafta sonra tekrar gittim tekrardan aynı şekilde ağrıyordu başka yapacak bir şey kalmadığı için o şekilde yaptı çok kötüydü ama bu dediğim belki de benim dişimden dolayıdır bilemiyorum sizinde dediğiniz gibi bundan önce gittiğimde uyuşturmuştu ve hiçbir ağrı hissetmemiştim.

Geri
Yukarı