Kanal tedavisi acıtıyor mu?

Ağrıyan dişim için dişçiye gittim ve kanal tedavisi olucağı söylendi, 5 gün antibiyotik ve ağrı kesici sabah akşam alıcakmışım(2 buçuk gündür alıyorum), araştırdım kanal tedavisini, bazı kişiler çok acıtıyor, bazıları hiç acıtmıyor, hissetmiyosun vs. diyor, olan kişiler veya yakını arkadaşı vs. olan kişilerin acıtıyor mu vs. konusunda konuştuysa, söyleyebilir mi?
Hocam ben oldum iğne biraz acıtabiliyor. En çok sinirleri alırken acıtıyor.

Olucak/Olan/veya öylesine bakmak isteyen vs. varsa isterse buna bakabilir, buraya bırakayım.

Ben devlet hastanesinde olmuştum. Bayağı acıtmıştı. Yattığım yerde kıpırdayamadan gözümden yaş geliyordu. Arkadaşım özelde olmuştu. Sadece uyuştururken acıtıyormuş. Benim canım o kadar yanmıştı ki fobim oldu. Daha olmam gerek fakat giymeyi düşünmüyorum. :(

Hocam özele gidin. Ben fakülteye gittim Ondokuzmayıs Üniversitesi'ne cidden elleri hafif. Devlettekilerin ellerinin ayarı yok cidden.

Feci acıtır. Uyuşturuyorlar, bir şey hissedilmiyor diyenlere inanma. Acıtmayan şey direkt çekimdir. Onu eğer çekilen diş ufak bir dişse hiç hissetmezsin. Sadece kütürtüler duyulur ama büyük bir dişse iltihaplıysa o çekimi de anlık hissedersin.

Benim dişlerim hiç sağlam değil ve şimdiye kadar 4 farklı dişçi de, 7 tane kanal tedavisi yaptırdım, 7 tanesinde de acıyı hissetim. Hele ki bir tanesi vardı, koltuktan bir zıpladım, kafam tavana çarpacaktı. 20 dakika boyunca acıyı hissettim. En arkadaki 20'lik dişin önündeki, o büyük azı dişi. Adam uyuşturmaya çalıştı, ekstra iğneler vurdu ama yine de uyuşmadı. Neden ağrıyor diye sordum, diş de sinir mi var acaba dedim.

Hayır siniri aldım ama diş iltihaplı olduğu için uyuşmuyor ve sinirin çıkartılması, ağrımayacağı anlamına gelmez, kök hassas ve bu yüzden hissediyorsun dedi. Bitsin de uğraşmayayım diye acıya dayandım. Dişçiden çıktıktan sonra, kafamı araba direksiyonuna koydum ve 10 dakika arabayı süremedim.

Şimdi dişler çürümesin diye günde 5 defa fırçalıyorum ve diş ipi de kullanıyorum.

Not: Herhangi bir abartı veya korkutma amaçlı şaka mevcut değildir.

Son düzenleme:
Konu sahibi konuyu 3 Ekim 2020'de sormuş. Büyük ihtimal gitmiştir di mi dostlar!

Gitmediyse de dişi çekilmiştir.d

O kadar tedaviyi bekletmek çoook sağlıksız.

Feci acıtır. Uyuşturuyorlar, bir şey hissedilmiyor diyenlere inanma. Acıtmayan şey direkt çekimdir. Onu eğer çekilen diş ufak bir dişse hiç hissetmezsin. Sadece kütürtüler duyulur ama büyük bir dişse iltihaplıysa o çekimi de anlık hissedersin.

Benim dişlerim hiç sağlam değil ve şimdiye kadar 4 farklı dişçi de, 7 tane kanal tedavisi yaptırdım, 7 tanesinde de acıyı hissetim. Hele ki bir tanesi vardı, koltuktan bir zıpladım, kafam tavana çarpacaktı. 20 dakika boyunca acıyı hissettim. En arkadaki 20'lik dişin önündeki, o büyük azı dişi. Adam uyuşturmaya çalıştı, ekstra iğneler vurdu ama yine de uyuşmadı. Neden ağrıyor diye sordum, diş de sinir mi var acaba dedim.

Hayır siniri aldım ama diş iltihaplı olduğu için uyuşmuyor ve sinirin çıkartılması, ağrımayacağı anlamına gelmez, kök hassas ve bu yüzden hissediyorsun dedi. Bitsin de uğraşmayayım diye acıya dayandım. Dişçiden çıktıktan sonra, kafamı araba direksiyonuna koydum ve 10 dakika arabayı süremedim.

Şimdi dişler çürümesin diye günde 5 defa fırçalıyorum ve diş ipi de kullanıyorum.

Not: Herhangi bir abartı veya korkutma amaçlı şaka mevcut değildir.

Kişiden kişiye değişebilen şeyler bunlar, kesin konuşmayalım, kanal tedavisi bende oldum ve bana göre öyle ahım şahım bir ağrım olmadı, en arka azı dişimin bir önüne yapıldı ve bende de iltihap vardı, dişçi bu yüzden ağrıdını söyledi, iltihap olmadığı halinde acı hissedermiydim merak ediyorum. Amacım sizi kırmak değil, dediğim gibi; bunlar kişiden kişiye ve durumlara göre değişebilen şeyler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı