Kanal tedavisi acıyor mu?

Dişçiye gideceğim kanal tedavi hiç yaptırmadım ve dişçi fobim var. Nasıl oluyor ve acıyor mu? Kaç dakika sürer?
Ben de kanal tedavi yaptırdım. 2 seans sürdü. İlk seansta kanala ilaç koydular. Diğer seansta kanal tedavi yapıldı. Hiç acımadı. 30 dakika bile sürmedi. Korkma bir şey olmaz. Diş konusunu ihmal etme. Bu diş yüzünden 2 kere yanağım şişmişti çok fena bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dişin en dibine kadar olan çürükleri temizleyip yerine dolgu koyacak. Ben 2 defa kanal tedavi oldum genelde en büyük ağrı soğuk iğnenin uyuşturmak için diş etine girdiği an oluyor sonrasında çok bir şey hissetmezsiniz eğer tedavi olmazsanız diş ağrısının her geçen gün daha da artacağını unutmayın bir noktadan sonra hiçbir ilaç etki etmemeye başlıyor.

Dişçiye gideceğim kanal tedavi hiç yaptırmadım ve dişçi fobim var. Nasıl oluyor ve acıyor mu? Kaç dakika sürer?
Ben kanal tedavisi yaptırmış biri olarak söyleyebilirim ki çok fazla acımıyor ama sonrasında dişin iltihaplanırsa apse yaparsa aynı diş tedaviyi sökmek gerekiyor ve iltihaptan dolayı çok acıyor . Geçen perşembe iltihap olduğu için birazını söktürmüştük ağlamıştım yani ama bir daha gideceğiz iltihap kalmadığı için 2.gidişimde acımayacak.

Ben yaptırdım. İğne falan dışında ağrımıyor ama ağzımı çok uzun süre açık tuttuğumdan, olduktan sonra yemek yerken ağzımı açtığımda falan ağrıyordu. Hortlatmışım muhtemelen olmuşsundur :)

Geri
Yukarı