Kanal tedavisi süreci nasıldır?

Alış bunlara. Her Zahmet'in rahmeti var. Günde dişlerini en az 1 kere fırçala. Sigara kullanıyorsan 2 kez tavsiyem. Sigara kullanmıyorsan ayda 1 kez listerine kullan bence. Zamanla korkunu aşarsın. Alışırsın. Dişlerine iyi bak cici bak. Ömür boyu lazım.

Dişlerimi düzgün fırçalıyorum çok şükür sigara kullanmıyorum.

Bu arada çok soru sorduğumun farkındayım ama doktor duruma göre 3 seans da sürebilir demişti o zaman ne olacak.
Renkli iğneler dışında hiç acı olmuyor emin olabilirisin.

İşin kötüsü neredeyse bugün hep onu kullandı.
Kanka selam, doktor kanal yaptığı zaman kanal yapılan bölgede yara oluşuyor, o yaranın havayla temas etmeyip iyileşmesi için geçici dolgu yaptığını biliyorum. 2.seans'da da geçici dolguyu kaldırıp, dişi sterilize edip kalıcı dolgunu koyacak.

Bunu bilmiyordum bilgilendirdiğin için teşekkürler peki ya 3 seans olursa.

Son düzenleme:
O iğneler, diş kökündeki sinirleri almak/yoketmek için yapılıyordu sanırım. Bir kere sinirler tamamen alındıysa, bir daha o işlem yapılmaz, korkmayın. Bir dahaki seansta geçici dolguyu çıkarıp gerçeğini doldurur biter. Basit bir işlem o. Geçmiş olsun, sıkıntılı bir işlem.

Bazı dişlerin durumuna göre acı tarif edilemez biçimde hissedilebiliyor hocam. 3-4 defa uyuşturucu iğne yememe rağmen yinede hissetmiştim o sinirler alınırken ki acıyı. Değişebiliyor.
Birde sinirleri tamamını aldığını nasıl anlarım

Bu arada çok soru sorduğumun farkındayım ama doktor duruma göre 3 seans da sürebilir demişti o zaman ne olacak.

İşin kötüsü neredeyse bugün hep onu kullandı.

Bunu bilmiyordum bilgilendirdiğin için teşekkürler peki ya 3 seans olursa.
Benim bir kanalım 3 seans olmuştu ama dişim çok kötü durumdaydı o kanalda, iltihap sinire kadar inmişti. Neden 3 seans oldu açıklayayım, diş etlerim çok hassas ilk seansda hepsini yapamadı diş eti kanamasından dolayı 1.seansı 2 ye böldü gibi düşünebilirsin. Diğer kalan sinirleri de 2.seansta aldı geçici dolgu attı. 3.seansta geçici dolguyu kaldırıp dişi sterilize edip kalıcı dolguyu yaptı.
Birde sinirleri tamamını aldığını nasıl anlarım
Tedaviden sonra dişin bir süre ağrır fakat 2-3 hafta sonra hiçbir şey hissetmemen lazım. Böyle anlarsın.

Benim bir kanalım 3 seans olmuştu ama dişim çok kötü durumdaydı o kanalda, iltihap sinire kadar inmişti. Neden 3 seans oldu açıklayayım, diş etlerim çok hassas ilk seansda hepsini yapamadı diş eti kanamasından dolayı 1.seansı 2'ye böldü gibi düşünebilirsin. Diğer kalan sinirleri de 2.seansda aldı geçici dolgu attı. 3.seansda geçici dolguyu kaldırıp dişi sterilize edip kalıcı dolguyu yaptı.

2.seansta ilkindeki gibi sızlama olmaz değil mi 1.seans ta tüm sinirleri öldürmüştür yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı