Kangal Köpeğin Kuyruğu Kırık

27_Doğukan

Decapat
Öncelikle merhaba benim, 1,5-2 yaşları arasında kangalım var fakat kuyruğunda kırılma var. Muhtemelen yavru iken kuyruğu ile oynayıp kırmışlar (bu kırılma bildiğimiz kol kırılması gibi olanlar kırılmalar değil bilenler bilir) bu kırılma köpeğime zarar verir mi? İlerde sorun çıkarır mı? Ne yapmalıyım söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer canı yanıyorsa tabiki sorun çıkartır. Kemik kırığı gibi değil sadece doku kırılması ise herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Sadece kuyruğunu dikemez o kadar. Kendi köpeğimde kulağı kırıldı sanıp götürmüştüm doku kırığı olsa bile bi zararı olmaz demişti veteriner. Böyle ufak tefek kusurları görmezden gelin onlar karşılıksız seviyor bu şekilde sevin. :)

Eğer canı yanıyorsa tabiki sorun çıkartır. Kemik kırığı gibi değil sadece doku kırılması ise herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Sadece kuyruğunu dikemez o kadar. Kendi köpeğimde kulağı kırıldı sanıp götürmüştüm doku kırığı olsa bile bi zararı olmaz demişti veteriner. Böyle ufak tefek kusurları görmezden gelin onlar karşılıksız seviyor bu şekilde sevin. :)

Teşekkür ederim şöyle birşey söylicem her sinirlenmesinde dönüp kuyruğunu ısırmaya çalışıyor canın yandıgını buradan anlayabilirmiyiz.

Sinirlendiğinde yapıyorsa normal. Benim köpeğimde oyun oynarken kuyruğuna dokunduğum anda dönüp ısırmaya çalışıyor. Kuyruğunu tutun elinizi gezdirin eğer herhangi bir acı belirtisi verirse fark edersiniz zaten tepkisi bambaşka olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı