Kanıt olmadan küfür eden kişi nasıl dava edilebilir?

Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı:GTX 1650
İşlemci:İ5 9400F
Bellek:16 GB
Anakart:Biostar - H310MHP
İşletim Sistemi: Windows 11
Sistem Türü:64 bit
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben arkadaşlarımla oyun oynarken çocuk bana küfretmeye başladı (çocukla samimi değilim sadece aralarından biriyle samimiyim) ben de bütün konuşmayı ekran görüntüsü alacaktım. Ancak alamadan beni oyundan attı ve elimde sadece küfür olmayan bir ekran görüntüsü var. Nasıl şikayet edebilirim bu çocuğu? 1 kişi daha vardı ama şahit olursa sadece bir tanesi şahit olur. Cevaplarınızı bekliyorum.

Olmaz, elinde görünür bir kanıt olmalı. Kişinin adı ve soyadı, kullanıcı adı da lazım olabilir.

Kişinin kullanıcı adı elindeyse belki. Dava edersin, oyun sahipleri oyuncunun chat loglarını mahkemeye iletir.. Yalnız baya uğraştırır. İşin üzerinde durman gerekir. Oyun firmasının takmama ihtimali de yüksek.

Arkadaşlar ben arkadaşlarımla oyun oynarken çocuk bana küfretmeye başladı (çocukla samimi değilim sadece aralarından biriyle samimiyim) ben de bütün konuşmayı ekran görüntüsü alacaktım. Ancak alamadan beni oyundan attı ve elimde sadece küfür olmayan bir ekran görüntüsü var. Nasıl şikayet edebilirim bu çocuğu? 1 kişi daha vardı ama şahit olursa sadece bir tanesi şahit olur. Cevaplarınızı bekliyorum.
Dava etmek için çok fazla para harcıyorsunuz. Değmez önermem. Şahit olursa bir ihtimaliniz olur ama.

Oyunun destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz, onun dışında gözle görülür bir kanıt olmadığı sürece elinizden bir şey gelmez.

Böyle basit olaylar için mahkemelerde uğraşmaya değmez. Elinde kanıt yok. Şahitlik edecek bir kişi var diyorsun. Muhtemelen çocuğun diğer arkadaşları da zıt yönde tanıklık edecek. Kısaca haklı çıkamayacaksın. Ayrıca çocuk senin doğrudan adını kullanarak şahsına küfür etmediyse kanıtlamanın da bir manası yok. Oyun içi chat üzerinden edilen küfürleri de kolay kolay kanıt olarak kullanamazsın. Çocuk bu hesap bana ait değil dediği anda olay bitiyor. O hesabın çocuğa ait olduğunu ispatlaman, chat geçmişini alabilmen imkansıza yakın. Yapımcı firmalar her küfür yiyen insan için verilerini paylaşacak değil. Çoğu online oyunda kayıt olurken kabul ettiğin kullanıcı sözleşmesinde bu detaylardan bahsediliyor. Kısaca sosyal medyada çok popüler biri değilsen, adın bir marka değeri taşımıyorsa böyle küfürleri görmezden gelmen gerekiyor. Tabi illa şikayetçi olmak istiyorsan deneyip kendin görebilirsin hiçbir sonuç alamayacağını. Sanal dünyadan oldukça uzak orta yaşlı memurlar konuya anlam veremeden sana bir şikayet dilekçesi hazırlayıp gönderecekler. Sonrasında senin dosya bir yerlerde tozlanır gider.

Arkadaşlar hepinize sağ olun değmeyeceğine karar verdim bir daha konuşmam olur biter herkese teşekkürler. Bu arada oyun Minecraft'tı.

Yeni konular

Geri
Yukarı