[Kapalı] Windows 10 Home/Pro x64 21H2 | NTLite ISO

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet. Kendim de Kaspersky kullanıyordum.

Peki teşekkür ederim, Home ISO'yu indirmeye bırakıyorum.

Modlanmış ISO dosyasında onarma bölümü kaldırıldığı?

Modlanmış ISO dosyasında onarma
Ne kadar kaldırsam bile geri geliyor en nihayetinde. Ben de hiç ellemedim bu sefer. Hem Edge'i kullanan kullanıcılar da olduğundan orta yolu bulmak istedim.
Modlanmış İSO dosyasında kurtarma seçenekleri mevcutmu?

Son düzenleme:
Birçok kullanıcı NTLite yazılımı ile Windows ISO dosyasını düzenleme konusunda yeterince bilgi sahibi değil. Bu sebepten ötürü kendi düzenlediğim Windows 10 Home, Home Single Language ve Pro 64 bit 21H1 sürümlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

ISO, Media Creation Tool aracılığıyla Microsoft üzerinden indirildi.

(3.23 GB) Pro X64 21H1:
https://www.mediafire.com/file/95q3u95gbiiabhh/AJFA-Windows-10-Pro-21H1-x64.iso/file

(3.25 GB) Home X64 21H1:
https://www.mediafire.com/file/99maf1p3dex3d8v/AJFA-Windows-10-Home-21H1-x64.iso/file

(3.25 GB) Home Single Language X64 21H1:
https://www.mediafire.com/file/56spwrgutaxix8m/AJFA-Windows-10-Home-SL-21H1-x64.iso/file

[CODE title="SHA1"]- Pro : 31BC4033876D27E0A146C3A040D4D9D46073A98E
- Home : E1FA03B1FD2EACABF7DA68CE0996CA828F362E33
- Home Single Language: AD390F1F46FD478D0FE140DBB31CF1CF82A11F57[/CODE]

kaldırılanlar:
  • Internet Explorer 11.
  • Mobilepc / Mobility Center.
  • Windows Media Player.
  • Ebeveyn kontrolü.
  • Windows Defender.
  • Cortana.
  • Microsoft Store.
  • Xbox uygulamaları.
  • Xbox Game Bar / Game mode / dvr.
  • Telefonunuz uygulaması.
  • Zune müzik / video uygulamaları.
  • Windows fotoğraflar uygulaması.
  • Windows yardım.
devre dışı bırakılanlar:
  • Gizlilik ayarları; arama geçmişi, kişiler, mesajlar, aramalar, belgeler, e-posta, bildirimler, resimler, videolar, kullanıcı bilgileri ve görevler devre dışı.
  • Bloatware kurulumları devre dışı.
  • Geri bildirim devre dışı.
  • SmartScreen uyarıları devre dışı.
  • Windows spotlight devre dışı.
  • Hızlı başlat devre dışı.
  • Autoplay devre dışı.
  • Son açılan belgeler listesi (recently opened documents) devre dışı.
  • Windows ipuçları devre dışı.
  • Program uyumluluk asistanı devre dışı.
ayrıca;
  • Windows fotoğraf görüntüleyicisi etkinleştirildi.
  • Donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması varsayılan olarak açık hale getirildi.

uyarı:
  • Microsoft hesabıyla giriş özelliği devre dışıdır, sadece yerel hesap kullanabilirsiniz. Ayrıca Microsoft Store ve Xbox uygulaması yoktur. Xbox Game Pass for PC bu sistemde kullanılamaz.
  • Windows Defender kaldırıldığından dolayı harici bir antivirüs ve antimalware yazılımı kullanmanız gerekmekte. Aksi takdirde internetteki her türlü tehlikeye karşı savunmasız durumda kalacaksınız.
  • Windows Media Player bulunmamakta. Onun yerine kullanılabilecek alternatif: https://codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_mega.htm
  • Hesap makinesi bulunmamakta. Sisteme hesap makinesi eklemek için: https://www.technopat.net/sosyal/indir/old-calculator.385/
  • NVIDIA GPU sürücülerinin sadece "standart" versiyonlarında NVIDIA Denetim Masası çalışıyor. Aşağıdaki bağlantıdan sürücünüzü seçtikten sonra "Windows driver type: Standart" seçeneğini işaretleyin.

kaynak kullanımı:

Eki Görüntüle 1051844

depolama kullanımı:

Eki Görüntüle 1051843

kurulum sonrası gelen uygulamalar:

Eki Görüntüle 1056244

ayrıca bakınız:

yaşayabileceğiniz olası problemler için asla sorumluluk kabul etmiyorum.

Neden Pro 3.23GB, Single Language'den fazla olması lazım değil mi?

Neden Pro 3.23GB, Single Language'den fazla olması lazım değil mi?
Hiçbir fikrim yok, sebebini ben de anlayamadım. Pro'da kaldırılabilen bileşenlerden birkaçı, sürüm dolayısıyla Home/Home SL'de kaldırılamadı sanırım.

Buradan Windows 10 Home yüklemiştim. Gayet beğendiğimi söyleyebilirim. Ama büyük bir sorunum var. Microsoft Edge'de oturum açamıyorum. Tüm şifrelerim Microsoft Edge'de kayıtlıydı. Oturum açmamın herhangi bir yolu var mıdır?

Buradan Windows 10 Home yüklemiştim. Gayet beğendiğimi söyleyebilirim. Ama büyük bir sorunum var. Microsoft Edge'de oturum açamıyorum. Tüm şifrelerim Microsoft Edge'de kayıtlıydı. Oturum açmamın herhangi bir yolu var mıdır?
Uyarılarda Microsoft hesabıyla oturum açılamadığını belirtmiştim. Herhangi bir çözümü yok maalesef.

ISO'nun durumu nedir? İşlemci, RAM kullanımı ne durumda? Dezavantajları neler güncel tarih itibarıyla? Oyunlarda farkedilir FPS artışı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO'nun durumu nedir? İşlemci, RAM kullanımı ne durumda? Dezavantajları neler güncel tarih itibarıyla? Oyunlarda farkedilir FPS artışı var mı?
Konuda her şey mevcut. Zaten herhangi bir güncelleme yapsam konuyu da düzenlerim. (y)

Uyarılarda Microsoft hesabıyla oturum açılamadığını belirtmiştim. Herhangi bir çözümü yok maalesef.
Sorunu çözdüm.
Var olan bir profil üzerinden oturum açmayı deneyince başarısız oluyordum. Yeni profil oluşturunca Microsoft hesabımla oturum açmama izin verdi. Ben de eski profili (Profil 1) silip Microsoft hesabımı bağladığım profile geçiş yaptım. Gene de teşekkür ederim.

Sorunu çözdüm.
Var olan bir profil üzerinden oturum açmayı deneyince başarısız oluyordum. Yeni profil oluşturunca Microsoft hesabımla oturum açmama izin verdi. Ben de eski profili (profil 1) silip Microsoft hesabımı bağladığım profile geçiş yaptım. Gene de teşekkür ederim.

Peformanstan CPU bölümünü atar mısınız görev yöneticisinden? Bir de Update'leri alabiliyor musunuz?

Peformanstan CPU bölümünü atar mısınız görev yöneticisinden?
1624639417610.png

Edge'de 10 sekme birden çalışıyor. Arkada 4 tane de uygulama var. Gayet memnunum şahsen.
Bir de Update'leri alabiliyor musunuz?
Evet, güncellemeleri alabiliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı