Kapalıçarşı'da 600 dükkan kepenk indirdi.

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olarak bilinen İstanbul Kapalıçarşı’da mağazalar turizmde yaşanan sıkıntılar nedeniyle teker teker kepenk indiriyor. İşlerin iyi olduğu dönemde günde 500 bin kişinin ziyaret ettiği Kapalıçarşı’da esnaf artık siftah bile yapamıyor. 3 bin 600 dükkandan 600’e yakını kapanırken, ay sonunda bu rakamın 1000’i, yıl sonunda ise 1500’i bulması bekleniyor.
Turizmdeki kan kaybı Kapalıçarşı’yı da vurdu, şimdiden 600 dükkan kapandı
"Kapalıçarşı'da 600" - Twitter Araması

'Ekonomi iyi, Moody's kim lan?'

Son düzenleyen: Moderatör:
Olur mu ya yalandır o yalan. Hep algı operasyonları bunlar itimat etmeyiniz.(y)

Acaba OHAL'in de etkisi var mıdır?
Ben ohal ile alakası olacağını düşünmüyorum. Çünkü 15 temmuz dan önce deli gibi iş arıyordum ve iş yoktu piyasada firmalar tam tersine işçi çıkartıyordu.

Batıyoruz işte kılıf arıyorlar. 'FETÖ' etiketi ile 1 milyonu aşkın insan mağdur oldu, kim suçlu kim suçsuz o da belli değil. Bunların iktidar boyunca yaptıkları cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiştir, bunlar Harun ile geldi Karun ile gidecek diyen Numan Kurtulmuş bile şuan çok önemli bir makamda görev yapıyor, daha bu gün ilkokul mezunu ayarında ki yetkililerimiz bir köprü açılışından sonra hiç kimseyi umursamadığımızı ve takmadığımı belirtti. Yani kahve ağzıyla konuşuyor bunlar, Değerli hocamız Celal Şengör'ün de dediği gibi bunlar aile dahi yönetemez. Nereye gidiyoruz bilmiyorum fakat güzel günleri göreceğiz ama ne zaman bilmiyorum. Çok zulüm var şuan da, halk isyan edecek dereceye geldi diyeceğim de şu yüce ve aziz milletimi de salak ettiler ona yanıyorum. Anadolu çomarları bunlar başka bir şey değil, Anadolu'su olmak üzere bütün Türkiye'yi rezil ettiler, içine sıçtılar bıraktılar. 2 kişinin inadı yüzünden böyle oldu, 1 kişinin ağzına bakıyor herkes. İnşaat ile ülkenin ilerlemeyeceğini kaç defa söyledik, zulüm var dedik, israf var dedik, çoluk çocuk geleceğinden ümitsiz dedik, yetkililere de ilettik ve söyledik, halka da söyledik. Sonuç? Hiç bir şey yok.

Bir gün birisi çıkar her şeyin hesabını sorar. Bunu her ortamda diyorum yok kardeş artık bir şey olmaz değişmez gitmez bunlar diyorlar. Ben inanıyorum birisi çıkacak hesabını soracak. Lozan anlaşmasını bile ne zorlukla kazandığımız zaferin belgesini bile ağızlarına sakız ettiler. O değil de insanlar büyülenmiş gibi aynen, aynı kişi daha önce lozan için Türk milletinin zaferidir diyordu. Ve alkış tutuyorlardı şimdide alkış tutuyorlar.

Bir gün birisi çıkar her şeyin hesabını sorar. Bunu her ortamda diyorum yok kardeş artık bir şey olmaz değişmez gitmez bunlar diyorlar. Ben inanıyorum birisi çıkacak hesabını soracak. Lozan anlaşmasını bile ne zorlukla kazandığımız zaferin belgesini bile ağızlarına sakız ettiler. O değil de insanlar büyülenmiş gibi aynen, aynı kişi daha önce lozan için Türk milletinin zaferidir diyordu. Ve alkış tutuyorlardı şimdide alkış tutuyorlar.
Katılıyorum. Bu yaklaşımınızda oldukça haklısınız.

Katılıyorum. Bu yaklaşımınızda oldukça haklısınız.
Siz şırnak'ta görev yapıyordunuz değil mi yaşınız kaçtı? Şu an 22 yaşındayım ben ve artık pc yi bırakmayı düşünüyorum bir hobi olarak kalacak istemesem de yapacak bir şey yok PMYO girmek istiyorum.

Batıyoruz işte kılıf arıyorlar. 'FETÖ' etiketi ile 1 milyonu aşkın insan mağdur oldu, kim suçlu kim suçsuz o da belli değil. Bunların iktidar boyunca yaptıkları cumhuriyet tarihinde hiç görülmemiştir, bunlar Harun ile geldi Karun ile gidecek diyen Numan Kurtulmuş bile şuan çok önemli bir makamda görev yapıyor, daha bu gün ilkokul mezunu ayarında ki yetkililerimiz bir köprü açılışından sonra hiç kimseyi umursamadığımızı ve takmadığımı belirtti. Yani kahve ağzıyla konuşuyor bunlar, Değerli hocamız Celal Şengör'ün de dediği gibi bunlar aile dahi yönetemez. Nereye gidiyoruz bilmiyorum fakat güzel günleri göreceğiz ama ne zaman bilmiyorum. Çok zulüm var şuan da, halk isyan edecek dereceye geldi diyeceğim de şu yüce ve aziz milletimi de salak ettiler ona yanıyorum. Anadolu çomarları bunlar başka bir şey değil, Anadolu'su olmak üzere bütün Türkiye'yi rezil ettiler, içine sıçtılar bıraktılar. 2 kişinin inadı yüzünden böyle oldu, 1 kişinin ağzına bakıyor herkes. İnşaat ile ülkenin ilerlemeyeceğini kaç defa söyledik, zulüm var dedik, israf var dedik, çoluk çocuk geleceğinden ümitsiz dedik, yetkililere de ilettik ve söyledik, halka da söyledik. Sonuç? Hiç bir şey yok.

Ağzına sağlık dostum.

Şu an pek çoğumuzun cebine tam olarak yansımasa da bir süre sonra hepimize patlayacak olan bir gizli kriz var zaten. Büyüme rakamları, veriler, istatistikler çıkıyor her şey mükemmel görünüyor da halkın büyük bir kısmı sızlanmaya başladı. Çok kırılgan bir yapıdayız şu an. O yüzden bireysel tedbirleri, kurtarma ve kemer sıkma planları yapmak, hazırlıklı olmak zorundayız...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı