Kapitalizme sövüp kapitalizmin nimetlerinden faydalanan sosyalistler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne yani Türkiye ile Küba'yı mı karşılaştırıcağız bu seferde🤣 Türkiye her zaman güçlü bir devlet olmuştur ancak ekonomik olarak değil. Çin'e bir göz atmanı isterim ekonomisi hızla büyüyor ve en azından Çinlilerin yaşam standartı da yükselişte onlar Sosyalizm'i kendi karakteristlikleriyle göre yaşıyorlar bu arada McDonalds falan da var soracaksan Çin'de.
Çin halkını 3 kuruşa çalıştırıp, kaç çocuk yapacağına bile karar veren kapalı bir kutudur. Fakat, dışarı ilişkilerinde kapitalist bir ülkedir.
İşte herkes güzel yaşamıyor. Asgari ücretle iPhone alıyorsun, 15 asgari ücretle sıfır Japon Honda'nı alıyorsun ancak 15 tane asgari ücreti hayatında bir arada göremiyorsun çünkü aldığın her şey krediyle alınıyor ki sen, asgari ücretle o krediyi nasıl ödersin bilmiyorum. Araç dediğin şey lüks değil ihtiyaçtır senin için lüks anlaşılan. Sosyalist biçimde olup güçlü bir ekonomiye sahip olan devletlerde herkes güzel yaşar gidip bana paso ambargo yiyen Küba'yı örnek gösterme Çin dediğin devlet ise ap ayrı bir mesele.
Almanya da asgari ücretli çalışan yüzde kaç haberin var mı? Ayrıca Almanya kendi yerli arabalarını daha düşük bedele vatandaşına sağlıyor. 1 asgari ücrete bile araba alabiliyorsun. Daha ne olsun?

Almanya da asgari ücretli çalışan yüzde kaç haberin var mı? Ayrıca Almanya kendi yerli arabalarını daha düşük bedele vatandaşına sağlıyor. 1 asgari ücrete bile araba alabiliyorsun. Daha ne olsun?
Asgari ücret konusunu açan sendin değil mi? Neden cevap vermek yerine konuyu farklı yerlere çekiyorsun. Neymiş asgari ücretle çalışan yüzde kaçmışmış önce benim dediklerime cevap versene sen😀 Kimlerle yazışıyoruz. İyi tamam sen git asgari ücrete Almanya'da yaşamına bak ya da pardon 1500 olmasın 2000 Euro olsun o rakam çiçek gibi yaşatır seni.

Siz şeriat nedir bildiğinizi sanıyorsunuz. Şeriat ne İran nede Suudi Arabistan dır.

Şeriat Allah'ın emir ve yasaklarını, Peygamberleri ile insanlığa iletmesidir.

Evet, örnek vereyim şeriat peçe tak der hanımlara çünki; hanımlar nazelindir. Ve hatta böyle olmalıdır. Örneğin AIDS.
Peçe yalnızca bayanlar için değildir. Örnek; fırtınada ağız, yüz, göz sağlığı için idealdir. Bu günler için gayet geçerliliğini ispat ediyor.

iPhone, Microsoft, Google konusunda hem size katılıyorum ve size soruyorum: peki sosyalizm olarak ne geliştirdiniz?

Şeriat âlimlerinden örnekleri herkes bilir fakat ben yinede birkaçını belirteyim:
ibn Haldun,
İbn Sina,
Akşemseddin hazretleri...

İlimleri hakkında bilgi bulamazsanız belirtin yardımcı oluruz...

Bu arada satırın sonunda belirttiğşniz:
"Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir."
Hz. Muhammed sallallahu aleyhi veselleme aittir, belirtmemişsiniz. O söz size vaya başkasına ait olamaz...
Şeriatla bir ülke yönetilemez. 7.5 milyar insanın bulunduğu bir dünyada ülke kuracaksan, tek dine bağlı bir yönetim uygulayamazsın. Bunun adı zorbalık olur, despotluk olur.
Kimse senin dini inançlarına göre yaşamak zorunda değil, kimse Kuran'ı okumak zorunda değil, kimse peçe takmak zorunda değil, kimse Allah'ın kurallarına göre yaşamak zorunda değil; sen de dingonun ahırı gibi herkese ait olan bu dünyadaki iki karış toprak parçasını, "burası benimdir, burada sadece İslam geçerlidir" diye çığırıp, yönetemezsin.

Ayrıca kapitalizm ile ilgili bir konuda çıkıp şeriat konusu açmak da bilmiyorum nasıl kafa.

Asgari ücret konusunu açan sendin değil mi? Neden cevap vermek yerine konuyu farklı yerlere çekiyorsun. Neymiş asgari ücretle çalışan yüzde kaçmışmış önce benim dediklerime cevap versene sen😀 Kimlerle yazışıyoruz. İyi tamam sen git asgari ücrete Almanya'da yaşamına bak ya da pardon 1500 olmasın 2000 Euro olsun o rakam çiçek gibi yaşatır seni.
Youtube'ya Murat Özün yaz. Asgari ücret ole çektiklerini izle öyle gel. Almancı Şehrinde yaşıyorum. Nasıl yaşadıklarını gayet iyi biliyorum. Sosyalist ülkelerin hayal edemeyeceği refah düzeyinde yaşıyorlar. Ayrıca ben konuyu farklı yere çekmiyorum. Almanya'nın asgari ücret ile çalışan kişinin azlığına, refahına dikkat çekiyorum.

Youtube'ya Murat Özün yaz. Asgari ücret ole çektiklerini izle öyle gel. Almancı Şehrinde yaşıyorum. Nasıl yaşadıklarını gayet iyi biliyorum. Sosyalist ülkelerin hayal edemeyeceği refah düzeyinde yaşıyorlar. Ayrıca ben konuyu farklı yere çekmiyorum. Almanya'nın asgari ücret ile çalışan kişinin azlığına, refahına dikkat çekiyorum.
Aynen aynen var olabilecek sosyalist ülkenin hayal edemeyeceği refah düzeyi. Almancı şehrinde yaşayanlar İstanbul'a kredi çekip geldiklerini söylemiyorlardır sana 3000 küsür Euroya çalışıp🙂 Ne kadar enteresan Almanya'da şu anki ekonomisini sosyal bir devlet olmasına borçlu.

Aynen aynen var olabilecek sosyalist ülkenin hayal edemeyeceği refah düzeyi. Almancı şehrinde yaşayanlar İstanbul'a kredi çekip geldiklerini söylemiyorlardır sana 3000 küsür Euroya çalışıp🙂 Ne kadar enteresan Almanya'da şu anki ekonomisini sosyal bir devlet olmasına borçlu.
Boş boş konuşma. Örnek verdiğim adam, koyu bir muhalif. Asgari ücretle ne kadar iyi yaşanabilir onu anlatıyor. Kapital Almanya refahını anlatıyor. Tabi sizler kapitalizme küfür edip, Iphone, Samsung kullanacaksınız. Paranız yoksa Xiaomi kullanacaksınız. Sizin sosyalizminiz fakirliğiniz boyunca var!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı