Kapsamlı bir web sitesi için öğrenilmesi gerekenler nedir?

fallin

Hectopat
Temel olarak HTML, CSS, JS biliyorum. Yapmak istediğim sitede hem forum gibi konuşma kısmı olacak, hem ilan kısmı olacak, hem de satın alım işlemleri olacak. Basitçe Sahibinden.com ve bu forumun karışımı gibi düşünebilirsiniz.
Böyle bir siteyi tasarlamak için neler öğrenmem gerekiyor?

Temel olarak HTML, CSS, JS biliyorum. Yapmak istediğim sitede hem forum gibi konuşma kısmı olacak, hem ilan kısmı olacak, hem de satın alım işlemleri olacak. Basitçe Sahibinden.com ve bu forumun karışımı gibi düşünebilirsiniz.
Böyle bir siteyi tasarlamak için neler öğrenmem gerekiyor?

Php VE MySQL'de bilmen gerek.

Bunlar yeterli gelir mi ve öğrenmem için kaynak öneriniz var mı? Araştırdığımda her yerde WordPress, Wix gibi hazır website oluşturucular tavsiye ediliyor. Kimse kendi başına nasıl yapılacağını anlatmıyor.
WordPress ile yapılması mümkün ama tavsiye etmem.
Sen daha frontend kısmındasın ve daha temeldesin. Backend, veritabanı gibi konularada bakman gerekecek.
Zamanla olacak işler bunlar.

Şu anda bildiğin dillerle sitenin ön yüzünü yapabilirsin. Sitenin tasarımsal açısından kodlamasını yapar ve dinamiklik katarsın ama arka planda olacak işleri (konuşma vb.) yapman için back-end tarafında çalışan bir dile ve veri tabanına ihtiyacın var.

Başlangıç için önerim PHP ve SQL olacaktır. PHP, eskise de daha ömrü olan bir dil ve TR piyasasının %90'ını oluşturuyor.

Bahsettiğin siteyi temel bilgilerle yapamazsın. Adım adım ilerlemen lazım. Bir anda olacak bir şey değil istediğin şey. En başından şu anda temel olan front-end bilgini geliştirmen olacaktır. Bir yandan da PHP çalışabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı