Kaptanlık veya çarkçılık önü açık mı?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba.
İstanbul teknik üniversitesi denizcilik ve ulaştırma mühendisliği ya da gemi makinaları işletme mühendisliği okumak istiyorum.
Merak ettiği konu ise şu. Bildiğiniz üzere günümüzde kargolardan tutunda, tahıla hatta petrole kadar birçok ihtiyaç gemiler ile taşınıyor. Acaba gelecekte de bugün olduğu gibi deniz ulaşımı bu kadar çok kullanılacak mı? Bu mesleklerden biri ile kariyerime yön versem ilerleyen dönemlerde iş bulma da sıkıntı yaşar mıyım? Önü açık meslekler mi bunlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim okuyorum 1.sınıfım, kendini denize hazırlayabileceksen okunabilecek bir bölüm fakat stajını tamamlayamadığı için mesleği yapamayan birçok insan var.
Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği okuyorum.

Kendim okuyorum 1.sınıfım, kendini denize hazırlayabileceksen okunabilecek bir bölüm fakat stajını tamamlayamadığı için mesleği yapamayan birçok insan var.
Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği okuyorum.
Çevremde ve akrabalarım arasında mevcut. Gemi Makineleri İşletme Mühendisi. Deniz koşullarında yapabileceğimi düşünüyorum. Gerek fiziksel gerek duygusal açıdan güçlü biriyim. Şahsi fikrim denizde belli bir süre geçirip, yatırımımı tamamladıktan sonra emekliye ayrılmaz. Uzun yıllar denizde kalmak gibi bir niyetim yok. En fazla 35 yaşıma kadar yapar ve görevimi sonlandırırım. Zenith’de stajını tamamlayan bir abimi daha bir kaç hafta önce Tanker’e verdik. 3. Çarkçı olarak çıktı. Bakalım 6+1 kontrat yaptı ama göreceğiz. Hayırlısı ile dönsün.
Günümüzde ne ise 50 sene sonra da o olacaktır. Ne çok parlak ne de karanlık.
Çok asil bir yorum. Derin anlamlar ifade ediyor. Teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı