Kara harp okulu gazi yakını göz çizdirme ameliyatı prosedürü nedir?

AhmetNrgz

Hectopat
Öncelikle Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Ben kara harp okulu için göz çizdirme ameliyatı olacağım 1 yıl sonra. Acaba kara harp okulunda herhangi bir sorun olur mu? Gazi çocuğuyum zaten, hem torpilim var. Bir de bu gazi çocuklarına lazer tedavisi bedava diye bir şey duydum. Doğruluğu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla lazerle gözünüzün bir kısmını kestirme işlemini yaptırırsanız olamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
:) Burası Türkiye dostum.
Dostum torpil işlerine bir şey diyemeyeceğim. Babası gazi olduğu için kendisine tanınacak olan ayrıcalıkları torpil olarak görüyor olabilir. Öyle görüyorsa görmemeli, o bir torpil olmuyor. Gazi yakını olmasından kaynaklanan ayrıcalıklarının haricinde, bir de torpil yapacak bir tanıdığı varsa her şey olabilir. Türkiye burası sonuçta dediğiniz gibi.

Bir de utanmadan söylüyorsunuz. İnşallah torpil dediğiniz gazi çocuğu olmanızdır.

Evet yani torpil derken gaziler için ayrılan kontenjan anlamında söylemiştim galiba yanlış anlaşılmış kusuruma bakmayın :(
Bildiğim kadarıyla lazerle gözünüzün bir kısmını kestirme işlemini yaptırırsanız olamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim amacım hava değil kara harp okulu olacakta.

Benim amacım hava değil kara harp okulu olacakta.

Göz Çizdirme ve MSÜ Göz Şartları​

Halk arasında ‘Göz Çizdirme’ ya da ‘Lazer Göz Ameliyatı‘ olarak bilinen Excimer Lazer operasyonu TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde A6/F4 adı verilen maddeye denk gelmektedir. Bu da okula girmek için bir engel teşkil etmektedir. Excimer lazer operasyonu olduğunuz muayenede anlaşılırsa ve hekim tarafından bu durum muayene formunuza yazılırsa okula girme önünde bir engel teşkil edecektir.

Bir sürü site araştırdım, videolar izledim. Hepsi göz çizdirme ameliyatıyla askeri okullara girilemeyeceğini söylüyor. Hiçbiri resmi bilgi değil ama, hepsi aynı şeyi söylüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı