Karanlık Mod bağımlılığına mı kapıldım?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Merhaba. Uzun süreden beri Android telefonumda sürekli "Gece Modu" ile kullanmaya başladım. Facebook, Messenger, YouTube ve Instagram'ı da çok uzun süreden beri karanlık modta kullanıyorum. Ancak, eski orjinal hali olan aydınlık moda alınca, çok tuhaf gelmeye başladı. Yazılar daha zor okunuyormuş gibi olmaya başladı vs. Sizdede benzeri şeyler oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karanlık mod gözümü daha az yoruyor gibi hissettiğimden çeşitli eklentilerle karanlık mod desteklemeyen sitelerede karanlık mod uyguluyorum. Whatsapp'a vesayre de gelmesi lazım.

iOS 13 ile gelen karanlık mod özelliğiyle resmen telefon farklı geldi ve o ilk açıştan beridir normal moda almadım. Arkadaşlarımın telefonuna bakıyorum ve garip geliyor sanki iPhone değilmiş, farklı bir telefon gibi 😂

Sosyal'i ilk defa karanlık moda alınca garip gelmişti ama şimdi normal modda kullanamıyorum. Bence olması gereken karanlık mod idi...
Sanırım genetik olarak aynıyız. Yani gözlerimiz öyle. Mesela karanlık moda alışınca, klasik mod benim gözler için çekilmez hale geliyor. :)

Bağımlılık değil, normal olan sensin. Beyaz mod pişmanlıktır.

CF8B642B-7979-43A8-AE11-2A8D751ABA76.jpeg

Evet, ben de YouTube ve Technopat gibi yerlerde hatta MIUI arayüzünü bile siyah kullanıyorum. Çok daha şekil ve şık. Ayrıca gözleri daha az yorması gibi bir artısı var.
Karanlık mod gözümü daha az yoruyor gibi hissettiğimden çeşitli eklentilerle karanlık mod desteklemeyen sitelerede karanlık mod uyguluyorum. Whatsapp'a vesayre de gelmesi lazım.
WhatsApp'a 3. parti yazılım ile karanlık mod eklenebiliyor.

20200114_003258.jpg

Telefonun karanlık mod özelliği sürekli açık, hiç kapatmıyorum. Bence karanlık mod özelliği diye bir şey olmamalı, aydınlık mod olmalı. Default karanlık mod olmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı