Karanlık düşman, gölgelerin hükümdarı kimdir?

• Melkor (Morgoth)

• Sauron

• Lord Voldemort

• Dark Lord of the Sith

• The Witch King of Angmar

• Amatsu-Mikaboshi

• Knull

• Zed

• Noob Saibot

• Darkseid

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Önce Melkor sonra Sauron geliyor ama ilk filmde Galadriel'in anlatımında "gizlice dövmüştü karanlıklar efendisi Sauron, hükmeden yüzüğü" repliği aklıma geldiği için Sauron'u işaretledim.

Başka bir evrendeki ergen öğrencilerin elinden bir okulu alamayan beceriksize karanlık lord diyesim gelmiyor. :D

Gönül Ungoliant'ı da görmek isterdi...

Melkor ve Sauron arasında kalanlar için olay Silmarillion'u okumak net bir yere vardırıyor. Melkor'u tanımış biri Sauron'un efendisi olduğunu da bilecektir. O yüzden kötülük tohumlarını şarkıların söylendiği zamanlardan beri atmış olan Melkor, benim için "Karanlıklar Efendisi" tabirine net uymaktadır.

@Yararsız Üye 👍 😆

@ZCPS21 Pek gölge ile alakalı gelmedi bana ama var mı karanlık sahneleri?

@er2grul Şu ilk filimdeki Riddle Voldemort olmuyor mu? O hep kafamı karıştırmıştır. Hani kitaba diş sokup öldürdüğü kişi oradaki Voldemortun gençliği değil mi? Nasıl kendisi hortkuluk oluyor?

Gönül Ungoliant'ı da görmek isterdi...

Melkor ve Sauron arasında kalanlar için olay Silmarillion'u okumak net bir yere vardırıyor. Melkor'u tanımış biri Sauron'un efendisi olduğunu da bilecektir. O yüzden kötülük tohumlarını şarkıların söylendiği zamanlardan beri atmış olan Melkor, benim için "Karanlıklar Efendisi" tabirine net uymaktadır.
Ungoliant aslında Legendarium'daki en karanlık yaratıktır. Haklısın lakin daha çok bilinen popüler karakterleri sıraladım ve inan karanlık konusunda Melkor'dan bile hünerli olsa da, gölgelerin ve karanlığın efendisi denilince aklıma ilk Sauron geliyor. Hatta Balrog - Gölge , Ungoliant - Karanlık bunlar sonradan aklıma geliyor. Ama iyi yakalamışsın.

Her cümlende farklı bir şey geliyor aklıma.
Karanlıklar efendisi Sauron. Gölgelerin hükümdarı ve karanlık düşman gibi tanımlar Zed'e uyumlu olabilir. Kara düşman ise Nazgul.

aku_657167.jpg

"Ben Aku, karanlığın şekil değiştiren efendisi..."

Her cümlende farklı bir şey geliyor aklıma.
Karanlıklar efendisi Sauron. Gölgelerin hükümdarı ve karanlık düşman gibi tanımlar Zed'e uyumlu olabilir. Kara düşman ise Nazgul.
Aslında tüm şıklarda karanlıkla alakalı, en karanlık varlık Knull lakin karanlığı en çok seven ve tüm evrene karanlık yayma gücüne sahip olan ise Mikaboshi. Bunlar mistik varlıklar yaratıklar bırak Thoru Thanos'u tüm Marvel filmlerindeki karakterlet bir araya gelsin bunlara bir şey yapamaz. Knull dediğimiz 1 hamle ile Celestial'in kafasını koparıyor kılıcıyla düşün gücünü.

Lakin LOTR evrenine gelince, en karanlık varlık Ungoliant olmakla beraber karanlığı yayma, ışığı yeme gücüne sahiptir ışıktan nefret eder ama popülaritesi düşük olduğu için yazmadım. Karanlık yerleri yaratan Melkor, ve bu yerlerdeki karanlığı artıran Sauron, Sauron'a yardım eden gölgelerin içindeki kara hükümdarın, karanlıklar içindeki adamı Cadı Kral...

Benim de aklıma bu şekilde geliyor Witch King karanlık düşman lakin karanlık efendi denilince Sauron.

@tedolone O ne alaka dostum ? Konuyla ne alakası var 😀

@Ronoa9 Doğru ya bunu nasıl unuturum? 😆 Hey Allah'ım keşke Aku'yu koysaydım son şıkka. Sen de Ungoliant'tan sonra bunu güzel yakalamışsın.

Aslında tüm şıklarda karanlıkla alakalı, en karanlık varlık Knull lakin karanlığı en çok seven ve tüm evrene karanlık yayma gücüne sahip olan ise Mikaboshi. Bunlar mistik varlıklar yaratıklar bırak Thoru Thanos'u tüm Marvel filmlerindeki karakterlet bir araya gelsin bunlara bir şey yapamaz. Knull dediğimiz 1 hamle ile Celestial'in kafasını koparıyor kılıcıyla düşün gücünü.

Lakin LOTR evrenine gelince, en karanlık varlık Ungoliant olmakla beraber karanlığı yayma, ışığı yeme gücüne sahiptir ışıktan nefret eder ama popülaritesi düşük olduğu için yazmadım. Karanlık yerleri yaratan Melkor, ve bu yerlerdeki karanlığı artıran Sauron, Sauron'a yardım eden gölgelerin içindeki kara hükümdarın, karanlıklar içindeki adamı Cadı Kral...

Benim de aklıma bu şekilde geliyor Witch King karanlık düşman lakin karanlık efendi denilince Sauron.

@tedolone O ne alaka dostum ? Konuyla ne alakası var 😀

@Ronoa9 Doğru ya bunu nasıl unuturum? 😆 Hey Allah'ım keşke Aku'yu koysaydım son şıkka. Sen de Ungoliant'tan sonra bunu güzel yakalamışsın.
İki tane karanlık düşman yazmışım bu arada. :D Düşünürken kaybolmuşum. Ungoliant çok mantıklı. Melkor yerine Sauron demem tamamen filmin etkisi. Lore'u araştırınca Sauron'a olan hayranlığım bitmişti. :D Attan büyük deve varmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı