Karantina benim için çok berbat oldu

KaanKurt

Hectopat
Şu an harabeler içerisindeyim. 9 da aile içinde tartışmalar yüzünden (evet, o kadar maldım, yazılı öncesi bile bakmazdım çok fazla.) Yazılılara bakmadım ve 81 ort. Aldım. 10.sınıfta hocalar insaf göstermesinden ötürü yine çalışmadan 91 ortalama aldım, fakat dananın kuyruğu 11.sınıfta koptu. Matematikten 25, fizikten 60 aldım. Diğer derslerim iyi o da %80'i kopya ya da hoca insafından yüksek alabildim. Karantina sürecinde bayağı depresyona girdim ve yatakta yatıp oyun oynamaktan başka bir hobim olmadı. Şu an 11.sınıftayım ve ders adabım yok. 2.yazılılara ne yapacağım bilmiyorum. Hocalardan hiçbir şey anlamıyorum ve eve gelince de bir şey yapasım gelmiyor. Ders çalışmak için öz güvenim kalmadı zaten ders çalışırken odaklanamıyorum ve unutuyorum. "zaten anlamıyorum malım" gibisinden bir algı oluşmaya başladı. Fizikten neredeyse herkes 100-80 arası aldı, ben 60 aldım, matematikte okulun en kötü notunu aldım. Artık ilerlemeye dermanım kaldı mı bilmiyorum. Malım herhalde ben. Matematik hocamız analitik geometriyi bitirdi, ben daha trigonometrinin başındayım. Aşırı umutsuz bir durumdayım ve ne yapacağımı bilmiyorum. Malum ekonomik durumu bildiğinizden özel ders için de durumumuz yok. Dershane zaten 1.dönem bitmeye geldi çoğu konuyu bitirmişlerdir. Gerçekten çok umutsuz bir durumdayım arkadaşlar. Öleyim de kurtulayım diyesim geliyor. Ne yapmalıyım?

ekleyecek olursak:10.sınıfta zerre online derslere girmedim. anca yattım anlayacağınız ve ayrıca 9 10 11 bilmiyorum şuan 11.sınıfta.

Hocam anladığım kadarıyla nitelikli bir okula gidiyorsunuz, hepiniz aşağı yukarı aynı puanla girdiniz. Siz mal değilsiniz, başkası 1 saatte anlar, sen belki 5 saatte anlayacaksın ama sonuç olarak anlayacaksın.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamda yardımcı olabilir.
Fen lisesine girdim evet.
Bence temel bir kitap alıp çalışmaya başla, hiçbir şey için geç değil. Okul notlarını da salla, elinden geleni yapmaya çalış.

Herkes benden iyi alınca çok moralim bozuluyor ya.
Kendinizi mental olarak hazırlayıp, ders çalışmaya bir yerden başlamanız gerekiyor. Sizin kendiniz yapmanız gereken bir şey bu, kimse size yardım edemez.

Bugün başladım. 1 saat çalışabildim ve kendimle gurur duyuyorum bu küçük başarı yüzünden.
Gerçekten sınavdan iyi notlar istiyorsan, bence ailenle durumu konuşup mezuna kalmalısın.

Mezuna kalmama izin vermeyeceklerini ve "o kadar pahalı bilgisayar aldık, çalış ondan işte" diyerek ilk seneden girmem için elimden geleni yapmamı söylediler. Ben mütercim tercümanlık isterdim aslında ama annem babam onu aklımdan çıkarmamı ve başka bir mesleğe gitmemi söylüyorlar. Ayrıca ne zaman yurt dışına çıkma fikrini dile getirsem ona da "para göndermeyiz" deyip iteliyorlar. Beni hem bu ülkede okumaya zorlayıp hem tercümanlık yapmama izin vermiyorlar anlayacağınız. O yüzden dil bölümünü seçemedim ve fen lisesinde sayısal bölüm olarak tıkanıp kaldım.

Kendinizi mental olarak hazırlayıp yaptıklarınızı düşünmeniz lazım.
%80 kopya ile başkalarının emeklerini, dersi dinlemeyerek ise kendi geleceğinizi boşa çıkarıyorsunuz.

Dersi dinlemeyerek değil de, dersi anlamıyorum bildiğin. Sabah 6.30 da kalkıyorum okul için 1 saat servis, gelirken de 1 saat servis daha günde tamı tamına 10 saatim gidiyor, iyi uyku alamıyorum, depresyona giriyorum.
kendimi değersiz hissetmeye başlıyorum, annem babam da aşırı baskıcı dediğimden, onların dırdırı ile de uğraşıyorum
Kendinizi mental olarak hazırlayıp yaptıklarınızı düşünmeniz lazım.
%80 kopya ile başkalarının emeklerini, dersi dinlemeyerek ise kendi geleceğinizi boşa çıkarıyorsunuz.

Bu arada %80 kopya dedim ama biraz abarttım galiba. Biyoloji dışındaki derslerden 2'den fazla soruyu çektiğimi hatırlamıyorum. Bipolar mı var ne var bilmiyorum ama sabahları çok depresif ve negatif olduğumdan öyle yazmışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı