Karantinaya alınacak mıyım?

nic0las

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Barış Akarsu dinliyor <3
Daha fazla  
Meslek
Sıradan Biri
Arkadaşlar olayı kısaca anlatayım. Ablamın okuduğu dershanede pozitif vakalar görünmüş. Şimdi eve ekip gelecek ve ablamı karantinaya alacaklar. Ablam kendisinde olmadığını söylüyor sadece tedbir amaçlı yapıldığını söylüyor. Ama sonuç olarak ben de onla temaslıyım. Şimdi yarın sınavlar var. Bu durumda bende karantinaya alınacak mıyım yoksa gitmemde bir sıkıntı yok mu?

Arkadaşlar olayı kısaca anlatayım. Ablamın okuduğu dershanede pozitif vakalar görünmüş. Şimdi eve ekip gelecek ve ablamı karantinaya alacaklar. Ablam kendisinde olmadığını söylüyor sadece tedbir amaçlı yapıldığını söylüyor. Ama sonuç olarak ben de onla temaslıyım. Şimdi yarın sınavlar var. Bu durumda bende karantinaya alınacak mıyım yoksa gitmemde bir sıkıntı yok mu?
Hadi iyisin yırttın sınavdan(!). Büyük ihtimal sizi komple karantinaya alacaklar. Ama belli de olmaz yani :D.

Hocam, bir ara bize de tedbir amaçlı karantina uygulanmıştı. Ablanız karantinaya alınıyorsa siz de alınırsınız büyük ihtimalle. Okula sakın gitmeyin, 14 gün boyunca evde karantinanızı geçirin. Telafi sınavları tarihini söylerler size, o vakit gidip sınav olursunuz.

Alınırsınız gibime geliyor. Sınav konusunda da bunca karışıklığın sonucunda üzülmemenizi temenni ediyorum.

Ablanız pozitif çıkmazsa tedbir olarak 3 gün karantinaya alınırsınız ve 3. gün bir kez daha test olursunuz. Yine pozitif çıkmazsa karantinanız kalkar. Sistem böyle işliyor. Arkadaşımın abisi filyasyon ekibinde bize bu şekilde uygulamışlardı. 4. gün kalktı.

Benimde babamın iş yerinde vakalar çıkmıştı ve babamı tedbir amaçlı karantinaya aldılar. Yanında bizi de aldılar. Büyük ihtimal seni de alacaklar. Geçmiş olsun bu arada.

Belirti vermeden de pozitif çıkıyor. Keşke sabah saatlerinde test yapılsaydı, 1-2 ay önce 24 saat te sonuç belli oluyordu. Şimdi 7-8 saatte çıkıyor. Gelen ekibe sınav durumunu anlat akşam saatlerinde en geç sabah belli olur. Sınav saati kaç ta önemli olan sisteme düşmesi tabiki. işini sağlama aİ test sonucu hangi hast. alınacaksa oraya ulaşmaya çalış durumunu anlat sonucun düşmesi onların elinde. c.tesi pazar akşam 8-10 kadar test yapılan birimler açık oluyor. geçmiş olsun

Geri
Yukarı