Kararlılık Testi Sırasında Yeniden Başlatma normal mi?

h
Başlangıçta bir egzoz ve bir giriş fanı yeterlidir. Daha iyi soğutma kasa fanlarıyla değil cpu soğutucularla olur. Tavsiyem kule tipi bir işlemci soğutucu almanız olacaktır. Neticede ilk önce işlemcideki sıcaklığız azaltılması gerekir.
teşekkürler hocam pek anlamıyorum sistemden ama şöyle bir şey topladım
Amd Ryzen 5 1600 12 nm
Gigabyte B450M S2H anakart
8 gb Corsair Vengeance 3000mhz Ram
Asus Rx570 Rog Strix 4 gb
480GB Patriot Burst SSD
Corsair Spec-Delta 550w 80+ kasa

bu sistemi toplasam ilave etmem gereken bir şey var mıdır?

h

Amd Ryzen 5 1600 12 nm
480GB Patriot Burst SSD

Şu an bende amd sistem kullanıyorum söylendiği gibi eskisinden daha iyi bir soğutma var hala ama yaterli değil bence. Kendi termal macunu nu kullanmamama rağmen hala çok ısınıyor 150-200 tl gibi bir bütçe koyabilirseniz işlenci soğutucu alın derim ( Aciiyeti yok soğutucu almanızın sadece sistem sağlığı açısından öneriyorum. Bu yüzden dilerseniz daha sonra ekleyebilirsiniz işlemci soğutucuyu. )
Bu arada siz sistemi yazınca farkettim. Arkadaşımda da bu sistemden var hazır itopyadan almıştı sanırım sistem gayet stabil ve kullanılabilir durumda. Güncel oyunlarda bi sorun çıkartmadı. Ama bana hala fiyat bu sistem için fazla geliyor bilginize ...
h

Amd Ryzen 5 1600 12 nm
480GB Patriot Burst SSD

Kasa aşırı gereksiz pahalı ... 726.38tl lik bir kasa bu sistem için fazla, işlemciyle aynı fiyatta kasa almak hiç mantıklı değil

Son düzenleme:
Şu an bende amd sistem kullanıyorum söylendiği gibi eskisinden daha iyi bir soğutma var hala ama yaterli değil bence. Kendi termal macunu nu kullanmamama rağmen hala çok ısınıyor 150-200 tl gibi bir bütçe koyabilirseniz işlenci soğutucu alın derim ( Aciiyeti yok soğutucu almanızın sadece sistem sağlığı açısından öneriyorum. Bu yüzden dilerseniz daha sonra ekleyebilirsiniz işlemci soğutucuyu. )
Bu arada siz sistemi yazınca farkettim. Arkadaşımda da bu sistemden var hazır itopyadan almıştı sanırım sistem gayet stabil ve kullanılabilir durumda. Güncel oyunlarda bi sorun çıkartmadı. Ama bana hala fiyat bu sistem için fazla geliyor bilginize ...

Kasa aşırı gereksiz pahalı ... 726.38tl lik bir kasa bu sistem için fazla, işlemciyle aynı fiyatta kasa almak hiç mantıklı değil
3250 tl civarı ediyor sinerji’den topladığımda. kasa da 580 tl sinerji’de hocam bir de rx570 yerine 1650 ekleyebilirim o nasıl olur

tamamdır hocam çok sağol bekliyorum
Rayzen5 2600
MSI B450M PRO-M2 3466mhz veya sizin seçtiğiniz Gigabite anakart ( Sizin seçtiğiniz daha ucuz )
Gigabyte GeForce GTX1650 Windforce 4G OC 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Adata 480GB SU650 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD (ASU650SS-480GT-R)
Aerocool Shard 500W RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa ( büyük bir kasadır haberiniz olsun )
Toplam fiyat gigabit anakartla 3530 tl gibi birşey
tamamdır hocam çok sağol bekliyorum
hatta kasaya çok önem vermeyip ssd de 240 gb a indirilerek işlemci 3600 bile yapılabilir. gün gelir 200 tl çıkartıp yeni bir ssd alabilirsizin ama gün gelir ihtiyacınız varken bile 2000 tl bir işlemciye para varemezsiniz. neden 2000tl dedim siz bu sistemi en az 5 yıl kullanacaksınız ve 5 yıl sonra en alt işlemciler bu fiyat segmentinde olacak.

Son düzenleme:
Rayzen5 2600
MSI B450M PRO-M2 3466mhz veya sizin seçtiğiniz Gigabite anakart ( Sizin seçtiğiniz daha ucuz )
Gigabyte GeForce GTX1650 Windforce 4G OC 4GB GDDR5 128 Bit Ekran Kartı
Adata 480GB SU650 Okuma 520MB-Yazma 450MB SATA SSD (ASU650SS-480GT-R)
Aerocool Shard 500W RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa ( büyük bir kasadır haberiniz olsun )
Toplam fiyat gigabit anakartla 3530 tl gibi birşey

hatta kasaya çok önem vermeyip ssd de 240 gb a indirilerek işlemci 3600 bile yapılabilir. gün gelir 200 tl çıkartıp yeni bir ssd alabilirsizin ama gün gelir ihtiyacınız varken bile 2000 tl bir işlemciye para varemezsiniz. neden 2000tl dedim siz bu sistemi en az 5 yıl kullanacaksınız ve 5 yıl sonra en alt işlemciler bu fiyat segmentinde olacak.
teşekkürler hocam tekrardan. göz önünde bulunduracağım bunu fakat 1650 yerine rx570 daha iyi değil mi yani super olanı iyi ama açıkcası pek fazla para harcamak istemiyorum şuan o yüzden bütçeyi çok altta tutmaya çalıştım ama yine de bakacağım
Hocam bana kalırsa P1 Killer alın. 1660 super ve 1650 karşılaştırmalarını izlemenizi öneririm.
söylediğim gibi hocam en başından beri aklımda o vardı ama emin olamadım fiyatı da birazcık artınca malum. yani masraf çıkartmayacak bir şey lazım açıkcası şuan memnunsunuz değil mi herhangi bir sorun yok p1 killer’da

teşekkürler hocam tekrardan. göz önünde bulunduracağım bunu fakat 1650 yerine rx570 daha iyi değil mi yani super olanı iyi ama açıkcası pek fazla para harcamak istemiyorum şuan o yüzden bütçeyi çok altta tutmaya çalıştım ama yine de bakacağım

söylediğim gibi hocam en başından beri aklımda o vardı ama emin olamadım fiyatı da birazcık artınca malum. yani masraf çıkartmayacak bir şey lazım açıkcası şuan memnunsunuz değil mi herhangi bir sorun yok p1 killer’da
Rx570 de güzel kart sorun yok yukarıda sorduğunuz için söyleyeyim dedim işlemciyi min rayzen5 2600 yapmanızı öneririm

Hocam dediğim gibi şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Bende olan bütün oyunları ultrada rahatlıkla oynayabiliyorum. Tek diyeceğim alacaksanız kesinlikle kasa fanı da eklemeyi unutmayın. Onun haricinde diyeceğim başka bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı