Kardeş bilgisayardan nasıl koparılır?

Şu anlık tableti yok ama. Babam pazar günü alacak ona. Çünkü bir babamın telefonuna çullanıyor bir PC'ye. Babam yeter artık güzel bir tablet alalım en iyisi dedi. İnşallah babamın dediği lafta kalmazda gerçekten alır. :)

BIOS'dan "Windows boot manager"ı sona çekin. Windows'a boot edemez PC.

Kardeşim biraz korkak. Böyle şeyleri açınca gece bir türlü uyumuyor annemlere sorun çıkartıyor,sonrada annemler bana kızıyor oğlum bu çocuğu hep sen böyle korkutuyorsun diye.
Büyük abine eğer küçük bana ismimle seslenmeye devam ederse ben de sana isminle sesleneceğim de.

Kardeşine sen bu videoyu izle geleceğim deyip odadan çık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben yerimden zıpladıysam kardeşi ne olur bilemem :ROFL:

Keşke öyle olsa. Bana abi bile demiyor. Adımla hitap ediyor. Babam pek çok kez kızdı uyardı abi diyeceksin diye ama hala adımla hitap ediyor bana. :D

Öyle dediğinde sert bir sesle abi demesini söyle ve sonra sorusuna ya da söylediği şeyi dinleme takmıyor gibi yap.
Ne zaman sana abi diye seslenirse o zaman onu dinle.
Gördüğüm kadarı ile inadına PC'ye geçiyor.
Sanki evde ikiniz arasın da otorite savaşı var. Sen böyle görmüyor olabilirsin ama o öyle görüyor olabilir.
Kardeşin erkekse bu tezimin doğruluk payı yükseliyor. Bu doğal bir şey.
Sana önerim otorite sahibi olduğunu göster.
Böyle onun kendi rızası ile PC'den gitmesini sağlamaya çalıştığın için seni küçük görüyor olabilir.
Şiddeti önermem ama bazı durumlar da otorite sahibi olduğunu göstermek için hafif bir fiziksel temas uygulayabilrsin.
Tokadı yapıştır demiyorum onu tutup masadan kaldır, sekmeyi kapat ve gitmesini söyle sesin sert ve kendinden emin çıksın.
Bunları yap özellikle abi demesi için ilk öneriyi kesinlikle yap. Biraz diretecek onu takman için sana eliyle vurmaya çalışacak dikkatini çekmeye çalışacak ama sen abi diyene kadar takma.

Büyük abine de onun yanında abi diye seslen.
Büyük abine abi diyor mu ?

Yeni konular

Geri
Yukarı