Kardeşi polise şikayet etmek

Ciddi cevap vermem gerekirse çok basit bu olayı polis veya başkası çözemez çok ciddi hareketler yapıyorsa ve anne babanız uyardığı halde yapıyorsa evden atmak tek çare kendisi düzelmek istemiyorsa polis düzeltemez.
Ciddi cevap vermem gerekirse çok basit bu olayı polis veya başkası çözemez çok ciddi hareketler yapıyorsa ve anne babanız uyardığı halde yapıyorsa evden atmak tek çare kendisi düzelmek istemiyorsa polis düzeltemez.

Aynı zamanda anne ve babanız evden gitmesini söylediği halde gitmiyorsa polisi arayın hemen halleder eğer tekrar gelirse eve uzaklaştırma kararı alın o zaman hiçbir şey yapamaz.

Abimin hareketlerine 10 yıl boyunca katlandım ve sonunda bardak taştı. Abimi polise şikayet etsem ne gibi ceza alır ve ne kadar alır?

Komşularımız, akrabalarımız ve arkadaşlarım şahit olacaktır. Yaptığı hareketler anormal. Yaptığı eylemleri yapmaması gerektiğini en az 5 defa uyarıyorum ve en sonunda sinirimden duvarlara kapılara vurup bağırıyorum.

Bu düşünceyi defalarca kez düşündüm. Hatta az önce polisi aradım fakat aile zoru ile kapattım ve sonra kendileri aradı, kapatmak zorunda kaldım. Bir defa daha olursa özel bir yere geçip sakince aramayı düşünüyorum.
Aileniz ve siz ortak karar verin öyle arayın polisi.

Abimin hareketlerine 10 yıl boyunca katlandım ve sonunda bardak taştı. Abimi polise şikayet etsem ne gibi ceza alır ve ne kadar alır?

Komşularımız, akrabalarımız ve arkadaşlarım şahit olacaktır. Yaptığı hareketler anormal. Yaptığı eylemleri yapmaması gerektiğini en az 5 defa uyarıyorum ve en sonunda sinirimden duvarlara kapılara vurup bağırıyorum.

Bu düşünceyi defalarca kez düşündüm. Hatta az önce polisi aradım fakat aile zoru ile kapattım ve sonra kendileri aradı, kapatmak zorunda kaldım. Bir defa daha olursa özel bir yere geçip sakince aramayı düşünüyorum.

Abinin cebine yasaklı madde koy poliseihbar et sorunun kökten çözülür. Temiz iş.(!) 🤣

Son düzenleme:
Böyle soru sorulunca kötü şeyler anladım. Tek beni sinir etmiyor arkadaşlar. Babama el kaldırmasından tutun bilgisayar başındayken vurması, çocuk hareketleri yapması... Deli olduğundan şüpheleniyoruz.
Dediğim çıktı. Peki hiç şöyle bir dans etti mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herkes sorunumla alay etmiş ve gülmüş. Umarım sizin de başınıza gelir ve anlarsınız...

Ben küçükken 5-10 yaşları arası annem bana bebek gibi bakar ve bende bebek gibi davranırdım. Abim de bunları görür oda bana bebekmişim gibi davranır ve eğlenir geçerdik. Sonra ben büyümeye başladıktan sonra bu hareketlerimi bırakmış olmama rağmen abim hala devam etti. 11-12 yaşımdan beri sürekli canı sıkılsın sıkılmasın gelir bana bulaşır. Benimde günde 1 saat bilgisayar oynama hakkım olduğu için, televizyonu annem izlediği için ve Bana da bir şey kalmadığı için sürekli sıkılırım. Sıkıldığım sırada abim sırf bilgisayardan canı sıkıldığı için kalkıp bebekmişim hareketleri yapar. Yapmaması için söylerim, bağırırım, ağlarım, annemin yanına giderim ve annem bana kızar. Sonra biraz daha büyürüm ve abim hala aynı hareketlere devam eder. Biraz büyüdüğüm için bu hareketlere farklı karşılıklar veririm. Bu sefer burnuma, kafama, karnıma, sırtıma yumruklar atar. Ben bağırırım ve annem bana bağırma diye bana kızar. Abim de bu duruma alıştığı için iyice bu durumu ilerletir. 10 yıldır babama abimi uyarmasını gerektiğini söylerim ve bana "Konuşup durur sen ses çıkarma" der. Gelir kafamı iktirir farklı odaya giderim, hala arkamdan gelir tekrar farklı odaya giderim ve sonra bir daha aynı olay olunca sinirimden bağırır çağırırım. Babam gelir ve abime "Çocuk sana yapma diyor hala yapıyorsun." der ve abim de "G*t kadar çocuk bana bağıramaz git onu uyar." der ve ben sinir olduğumla kalırım. Zamanında ben normalden daha fazla kez sinir edildim ve artık en ufak şeylere normal dışı cevaplar vermeye başladım. Okuldan eve gelirim. 12 saat içinden 1 saat hakkım olur bilgisayar oynamam için. 1 saat bilgisayar oynarken bile gelir bulaşır saatim gider. Şimdi siz ne yapıyor? Ne gibi hareketler yapıyor? Diyorsunuz. Tekrar ediyorum. Bebek taklidi ile gelir sarılmaya çalışı. Git, yapma, sapık mısın ? Gibi cümlelerle gitmesi gerektiğini söylerim. Son sıralar yatağına tam yattığı zaman küs olduğumuzu ve sinir olacağımı bildiği halde "Gel sarılalım öyle yatalım, sarılmazsan kaldırırım bilgisayardan" der. Ben sesimi çıkarmam ve hala ikna etmeye çalışır. Ben "Hayır, aynı şeyleri söyleyip durma v.s" derim ve hala ikna ederse " sapık mısın ?" derim ve bana "Ne alakası var m*l, kalk bilgisayardan, ayağa kaldırma beni." der ve o sonra sinirimden bağırmaya başlarım ve sonra klasik olarak aldığım cevap "Bana bağıramazsın ***** veledi, *** kadar yaştasın ve bana bağıramazsın." der.

Tek bu kadar olsa keşke. Daha babamla yaşadığı olayları bilmiyorsunuz. Anlatmaktan çekindiğim olayları bana soruyorsunuz ve ben cevaplamadığım zaman trollüyor oluyorum...
Ya düzgünce cevap verin ya da daha yazmayın. Sizin arkadaşlarınız tüm Dünya mı ediyor?

Doğru düzgün cevaplar verin. "Bir şey bilmeden konuşuyorsunuz"muş.
Verdiğiniz cevaplar soru dışı olduğu için demeye hakkım var.
Verdiğim cevaptan dolayı özür dilerim. Bu soruyu yazmadan önce tekrar aynı olayın biraz büyüğü yaşandı ve sakinleşmiş değilim. Tekrar özür diliyorum.
Abinin cebine yasaklı madde koy poliseihbar et sorunun kökten çözülür. Temiz iş. 🤣
(!) işaretini koymazsanız başınız bence yanabilir. :S

Herkes sorunumla alay etmiş ve gülmüş. Umarım sizin de başınıza gelir ve anlarsınız...

Ben küçükken 5-10 yaşları arası annem bana bebek gibi bakar ve bende bebek gibi davranırdım. Abim de bunları görür oda bana bebekmişim gibi davranır ve eğlenir geçerdik. Sonra ben büyümeye başladıktan sonra bu hareketlerimi bırakmış olmama rağmen abim hala devam etti. 11-12 yaşımdan beri sürekli canı sıkılsın sıkılmasın gelir bana bulaşır. Benim de günde 1 saat bilgisayar oynama hakkım olduğu için, televizyonu annem izlediği için ve Bana da bir şey kalmadığı için sürekli sıkılırım. Sıkıldığım sırada abim sırf bilgisayardan canı sıkıldığı için kalkıp bebekmişim hareketleri yapar. Yapmaması için söylerim, bağırırım, ağlarım, annemin yanına giderim ve annem bana kızar. Sonra biraz daha büyürüm ve abim hala aynı hareketlere devam eder. Biraz büyüdüğüm için bu hareketlere farklı karşılıklar veririm. Bu sefer burnuma, kafama, karnıma, sırtıma yumruklar atar. Ben bağırırım ve annem bana bağırma diye bana kızar. Abim de bu duruma alıştığı için iyice bu durumu ilerletir. 10 yıldır babama abimi uyarmasını gerektiğini söylerim ve bana "Konuşup durur sen ses çıkarma" der. Gelir kafamı iktirir farklı odaya giderim, hala arkamdan gelir tekrar farklı odaya giderim ve sonra bir daha aynı olay olunca sinirimden bağırır çağırırım. Babam gelir ve abime "çocuk sana yapma diyor hala yapıyorsun." der ve abim de "G*t kadar çocuk bana bağıramaz git onu uyar." der ve ben sinir olduğumla kalırım. Zamanında ben normalden daha fazla kez sinir edildim ve artık en ufak şeylere normal dışı cevaplar vermeye başladım. Okuldan eve gelirim. 12 saat içinden 1 saat hakkım olur bilgisayar oynamam için. 1 saat bilgisayar oynarken bile gelir bulaşır saatim gider. Şimdi siz ne yapıyor? Ne gibi hareketler yapıyor? Diyorsunuz. Tekrar ediyorum. Bebek taklidi ile gelir sarılmaya çalışı. Git, yapma, sapık mısın? Gibi cümlelerle gitmesi gerektiğini söylerim. Son sıralar yatağına tam yattığı zaman küs olduğumuzu ve sinir olacağımı bildiği halde "Gel sarılalım öyle yatalım, sarılmazsan kaldırırım bilgisayardan" der. Ben sesimi çıkarmam ve hala ikna etmeye çalışır. Ben "Hayır, aynı şeyleri söyleyip durma vs" derim ve hala ikna ederse " sapık mısın?" derim ve bana "Ne alakası var m*l, kalk bilgisayardan, ayağa kaldırma beni." der ve o sonra sinirimden bağırmaya başlarım ve sonra klasik olarak aldığım cevap "Bana bağıramazsın ***** veledi, *** kadar yaştasın ve bana bağıramazsın." der.

Tek bu kadar olsa keşke. Daha babamla yaşadığı olayları bilmiyorsunuz. Anlatmaktan çekindiğim olayları bana soruyorsunuz ve ben cevaplamadığım zaman trollüyor oluyorum...

T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Alo 183 - Sosyal Destek Hattı

Alo 183 - Sosyal Destek Hattı
www.alo183.gov.tr

183'ü arıyorsun ve derdini tane tane ve öz şekilde anlatmaya çalısıyorsun eğer özgürlüğünü kısıtlıyorsa güvenliğinizi tehdit ediyorsa bunları özellikle belirtiyorsun.

Konu hakkında buralara yazıp kendini daha çok yıpratacagına bu işi yapan insanlardan destek alman daha yerinde olmaz mı?

Geri
Yukarı