Kardeşim eşcinsel olduğunu söyledi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doğuştan gelen olabilir ama kendisi istemiyor rahatsız oluyor.Kafama nerden girdi bunlar ben değişiğim diyor.
Bir gün çıkacaktı yani yakın zamanda çıkmış. Ama psikolog ile aşacağını düşünüyorum.

Doğuştan gelen olabilir ama kendisi istemiyor rahatsız oluyor.Kafama nerden girdi bunlar ben değişiğim diyor.
Değişik değil kendisi de normal insan. Dediğim gibi psikoloğa götürün zaten o söyler. Zorlamanıza gerek yok.

Ama erkek erkeğe ya da kadın kadına ilişkiye girmek dinen yasak.

Zaten ilişkiye girmekten bahsedilmiyor, hemcinsinden hoşlanmaktan bahsediliyor. Bu durum doğuştan geliyor ve bunda günah olan bir olay yok. Günah olan kısmı hemcinsinle cinsel anlamda birliktelik yaşamak.

Eşcinsel olmak günah değildir...Allah,kendi verdiği birşey için kimseye günah yazmaz.Bunu da imtihan için verir.Eğer kulu eşcinsel olup,Allah rızası için sabrederse çok büyük sevap kazanır fakat eşcinsel ilişkiye girerse günaha düşer.

Eşcinsel olmak günah değildir... Allah, kendi verdiği bir şey için kimseye günah yazmaz. Bunu da imtihan için verir. Eğer kulu eşcinsel olup, Allah rızası için sabrederse çok büyük sevap kazanır fakat eşcinsel ilişkiye girerse günaha düşer.

Kanka, arkadaş bunun dini yanını sormamış zaten. Yoksa günah olduğunu küçük çocuk bile bilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı