Kardeşim kasanın tuşuna basıyor!

Faraenn

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ve adminler affınıza sığınarak konuyu oluşturdum. Çünkü açacağım başka bir kategori bulamadım. Umarım kabul edilir. Öncelikle benim kasam yerde ve yerden kaldıramam. Benim küçük bir kardeşim var 1-1.5 yaşlarında ve sürekli kasanın tuşuna basıyor. Bilgisayarı açıp, kapatıyor. Nasıl engelleyebilirim? Yardımlarınızı bekliyor olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu niye denemiyorsun?
  • Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri.
  • Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin.
  • Güç düğmesine bastığımda: Hiçbir şey yapma.
Bunu yaptıktan sonra bilgisayarın kapalıyken güç düğmesi ile açabiliyorsun. :) @Faraenn

Şöyle aygıt yöneticisinden ben klavyeyi seçtim bu aygıt bilgisayarı başlatsın diye özellikler güç kısmından. PC'yi kapattıktan sonra herhangi bir zamanda klavyede space boşluk tuşuna basıyorum ya da enter tuşuna hemen açılıyor bu kadar basit. Ama elektriğe sürekli bağlı olacak yani fişi çeker de takarsanız çalışmaz bu şekilde.
Klavyeyi nasıl seçeceğim? Anlamadım. Örnek olarak şöyle anlatır mısını? (1.bölüm/2.bölüm)

Arama kutusuna aygıt yöneticisi yaz bu ayarları yap klavye kısmından sağ tık özellikler > güç yönetimi.

011.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ya da
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben nasıl açacağım?
Çok basit anlatacağım.

Klavyende Başlat tuşuna bas. ALT tuşunun yanındaki.
1605007320244.png

Ardından klavyende ''Güç'' yaz.
1605007346609.png

İlk çıkan ''Güç planını düzenle'' seçeneğine tıkla.

1605007378885.png

Açılan yukarıdaki pencerede İptal tuşuna bas.

1605007439538.png

Sonrasında açılan pencrede sol çubukta ''Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin'' seçeneğine tıkla.

1605007479763.png

Ardından açılan pencrede burada istediğin seçeneği seç, sonra Değişiklikleri Kaydet'e bas.

Bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı