Kardeşime bilgisayar öğretmeye Linux'tan başlamalı mıyım?

Linux'a oyun kurmaya çalışırken Linux öğrenir. Bence bilgisayarına Linux kurmak mantıklı.
Araştırarak sorunları kendi başına halletmeye alışması için ve ileride zorluk çekmemesi için linux öğretmeyi düşünüyorum. Dediğiniz gibi zamanla çözer.

Kardeşinin 10 yaşında bilgisayarla tanıştırmanın muhtemelen kötü bir fikir olacağı gerçeği dışında, evet Linux ile başlaması güzel olabilir.

Kardeşinin 10 yaşında bilgisayarla tanıştırmanın muhtemelen kötü bir fikir olacağı gerçeği dışında, evet Linux ile başlaması güzel olabilir.
Neden kötü bir fikir olarak gördünüz?

Neden kötü bir fikir olarak gördünüz?

Yeterince denetim altında olmazsa, potansiyel olarak görebileceği rahatsız edici çok fazla içerik var. 10-15 yaşlarında ne görürsen, yetişkin olduğunda onun psikolojisini taşırsın. 6 yaşında bilgisayarla tanıştırılmış biri olarak tecrübeyle sabittir

Linux ile başlatırsanız daha iyi olur düşüncesindeyim çünkü çoğu insan Windows'a alışmış olduğu için Linux ile uğraşmak istemiyor. Aslında çabalasalar kolay olduğunu bilecekler. Bu nedenle basit bir Linux dağıtımı ile başlatmanız çok güzel olur. Linux Mint önermem, kurulumu kolay Arch tabanlı olarak Manjaro öneririm. Manjaro kadar kullanıcı dostu olsa endeavour önerirdim ama yeni kullanıcı için Manjaro daha uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı