Karekök 0 serileri hakkında düşünceleriniz

Bence 345 falan çözüyorsan karekök 0 gibi kitaplara pek bakma. Matematiğin ayt kısmı fazla kolay soru içermiyor, kitaplar çok tekrara düşüyor. Bir de özellikle fonksiyon, trigo, türev, integral dışındaki çoğu konuyu dinleyip 1 hafta ayırsan rahatça orta seviyedeki soruları çözebilir hale geliyorsun.

Tüm konuları bitirdikten sonra da zor bir kitap alıp denemelerle birlikte zor kitabı götürebilirsin. Bir de çıkmış soruları ve zor soru çözümlerini de izleyebilirsin, izlemeden önce kendin çözmeyi de deneyebilirsin.

Ben temel kavramına pek inanmıyorum. Yani üslü, köklü, eşitsizlik, mutlak değer, çarpanlara ayırma, rasyonel sayılar ve ardışık sayılar gibi konuları çok ufak da olsa biliyorsan temelin var demektir. Ayt konularını okulda görmen ya da üstte saydığım konuları iyi seviyede bilmen bir konuyu benim gibi 1 haftada bitirmek yerine 3-4 günde bitirmene ve soruları daha hızlı çözmene yarar; bir enstrümanı öğrenirken yetenek ve çalışma arasındaki fark burada da var. Çalışırsan önlerine geçmek çok zor olmuyor.
Temel kitabı 9-10 ay kala çözülür, 5 ay kala temel kitabı çözmek vakit kaybından başka bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı