Kargo Gelince Evde Kimse Olmaması

NaToRYuM

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Hepsiburadadan bir alışveriş yaptım ve Aras Kargo ile gelmesini talep ettim fakat birkaç sorum var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)
  • Ürünüm teslimat için eve geldiğinde kimseyi bulamazsa şubeye geri mi gönderilir?
  • Kapıya karşı komşuya bırakılması için not bıraksam karşı komşuma teslim ederler mi ?

• Evet, evde kimseyi bulamayınca şubeye geri gidecek.
  • Notunu okuyup komşuya teslim edeceklerini sanmıyorum. Ama şubeyi önceden arayıp teslim etmelerini istediğin komşunun adını ve kapı NO'sunu belirterek talimat verebilirsiniz.

En yakın şube 30 Km uzakta olduğu için baya sıkıntı çıkaracak. Eğer şubeyi arayıp talimat verirsem sıkıntı çıkmadan teslim edilir değil mi ? @er36po

Eğer sizin kendi imzanız gerekmiyorsa kabul ederler.
Daha önce benim de kargom vardı ve evde değildi, talimat vererek komşuya teslim ettirmiştim.

Benim kargomu arkadaşıma vermemişlerdi. Şubeden arkadaşım aradı, adamlarla konuştum yinede nafile. 1. dereceden yakın akraban dışında teslim etmiyorlar.

Kargonu teslim almazsan en yakın şubeye bırakılır. Adamları arayıp kargonu komşunun alacağını söyleyebilirsin. Teslim adresini direk yakın arkadaşlarımın evlerine yapıyordum ben.

Benim kargomu arkadaşıma vermemişlerdi. Şubeden arkadaşım aradı, adamlarla konuştum yine de nafile. 1. dereceden yakın akraban dışında teslim etmiyorlar.
Kargo adresini " ev adresi " diye girince böyle oluyor. İş yerinizin adresini verirseniz iş yerinizdeki bir arkadaşınıza teslim ederler ve hiçbir sıkıntı çıkmaz. Ben şahsen uzun süredir böyle yapıyorum ve hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Genelde evi bulamadıklarından telefonla arıyorlar beni. Ben de vekaleten bir yakınıma bırakmalarını söylüyorum. UPS, Aras, Yurtiçi kargo falan kabul ediyor bunu. Bizde ortam böyle yani.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı