Kargo Ücretleri 1 Temmuz'dan İtibaren Zamlanıyor

Benim bildiğim 1 sene öncesine göre %100 zam oldu zaten. Geçen yaz sık sık PTT kargosu ile gönderim yaptım. Az çok ebatlarına göre fiyatları biliyordum. Sıradan bir ekran kartı kutusu ile birlikte 1 sene önce adrese teslim 25 TL iken şuan 40 TL :) Ayrıca karşı ödemeli olunca PTT kargo şirketi kargoya +5 TL bindirim yapıyor. Sonuç 45 TL.

NOT: Ayrıca iki gün önce PTT şubesinde bir işim vardı. Oradan Almanyaya 1 tane kağıt gönderen bir yaşlı kadın ve orta yaşlı çocuğu vardı. Bu kağıtı 450 TL'ye gönderdi. Şaka gibi...

Benim bildiğim 1 sene öncesine göre %100 zam oldu zaten. Geçen yaz sık sık PTT kargosu ile gönderim yaptım. Az çok ebatlarına göre fiyatları biliyordum. Sıradan bir ekran kartı kutusu ile birlikte 1 sene önce adrese teslim 25 TL iken şuan 40 TL :) Ayrıca karşı ödemeli olunca PTT kargo şirketi kargoya +5 TL bindirim yapıyor. Sonuç 45 TL.
PTT üzerinden yurtdışına gönderilerimiz oluyor, sene başında SDR kuru üzerinden ücretlendirme yapıyorlardı (İMF'nin belirlediği uluslararası kur), çünkü dolar çok oynaktı. Evet, fiyatlar en az 2 katına çıktı.

Geri
Yukarı