Kargocu aradığında telefonu açmazsak ne olur?

Hocam neden açmıyorsunuz ki en fazla kapatırsınız onun dışında sizi bulamazlarsa şubeye bırakıyor diye biliyorum yanlışta olabilir.
O konuda ben katı kurallıyım. Ben de anlamıyorum neden katı kurallı olduğumu :D
Bu arada ben kargocu aradığında açıyorum. Kargocu olup olmadığını anlamak için de kargo şirketinin sitesinden kargo takibine bakıyorum. Eğer arandığım gün kargom dağıtıma çıktıysa açıyorum. Ancak dağıtıma çıkmadıysa açmıyorum.

O konuda ben katı kurallıyım. Ben de anlamıyorum neden katı kurallı olduğumu :D
Bu arada ben kargocu aradığında açıyorum. Kargocu olup olmadığını anlamak için de kargo şirketinin sitesinden kargo takibine bakıyorum. Eğer arandığım gün kargom dağıtıma çıktıysa açıyorum. Ancak dağıtıma çıkmadıysa açmıyorum.

Kargocu aradığı zaman sorarsınız kimsin kantla falan diye sonra alırsınız en fazla şubeden alırsınız hocam :D

Beni arayınca "Merhaba Awuin Bey evi bulamadım." veya "Kargoyu kapının önüne bıraktım." diye söylüyorlar. İlk başta onlar konuşuyor zaten, şüphelenirsen telefonu her zaman kapatabilirsin.

Kapı çalar: Kim o?
Bir ses gelir: Aras Kargo(!)
C91E6560-FAC8-4F42-8B48-87EE7D35587D.jpeg

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim. Ben zaten kargocu olunca açıyorum, konuyu bilgi için açtım.

Merhaba arkadaşlar. Bazen internetten ürün aldığım oluyor. Fakat ben telefonuma gelen çağrıları açma konusunda çok katı kurallı bir insanım. Eğer rehberimde kayıtlı olmayan bir numara olursa hemen "dolandırıcı" damgasını yapıştırıyorum. Tekrar ararsa da engelliyorum.

Fakat eğer internetten ürün aldıysam kargo firması eve gelmeye yaklaştığında beni arıyor. Eğer kargocu aradığında açmazsam ne olur?

Hocam hemen numaraları engellemeyin belki bir akrabınızdır, ayriyeten bir kişi sizi aradığında cevap verirseniz herhangi bir ücret kesilmiyor diye biliyorum ama siz daha sonra onu ararsanız ücret kesiliyor diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin.

Geri
Yukarı