Kargoda kaybolan laptop için ne yapılmalı?

Quiong

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisligi Öğrencisi
8 gün önce laptopımı Acer teknik servisine (ümraniye) yollamak üzere Sürat Kargo'ya teslim ettim. Kargo hareketlerinde cihazın teslim edildiği yazıyor (eklerde var). Ancak teknik servis ise böyle bir kargo teslim almadıklarını söylüyorlar. Teknik servisi sonradan aradığımda ise evet bu kargo numarasına sahip bir kargo gelmiş, ancak 48 saate destek kaydı açılırdı diyorlar. Kargo teslimatı yapalı 72 saat olmuş. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Dosya Ekleri

• 22791.png
    22791.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 84
8 gün önce laptopımı Acer teknik servisine (ümraniye) yollamak üzere Sürat Kargo'ya teslim ettim. Kargo hareketlerinde cihazın teslim edildiği yazıyor (eklerde var). Ancak teknik servis ise böyle bir kargo teslim almadıklarını söylüyorlar. Teknik servisi sonradan aradığımda ise evet bu kargo numarasına sahip bir kargo gelmiş, ancak 48 saate destek kaydı açılırdı diyorlar. Kargo teslimatı yapalı 72 saat olmuş. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
Bende UPS ile yolladım hadi hayırlısı.

Garantiye gönderiyorsanız bir gönderi kodu verilmiştir. Tarafınıza bu gönderi kodu ile gönderiyorsunuz. Bu durumda endişelenmenize gerek yok sorumluluk sizde değil. Umarım kaybolmuştur. Laptop ücretini alır başka cihaz alırsınız :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye gönderiyorsanız bir gönderi kodu verilmiştir tarafınıza bu gönderi kodu ile gönderiyorsunuz. Bu durumda endişelenmenize gerek yok sorumluluk sizde değil umarım kayıp olmuştur laptop ücretini alır başka cihaz alırsınız :)

Servisi aradığımda İstanbul içi anlaşma kodu verilmiyor denildi. Bende tarif ettikleri şekilde kargoladim. Laptop şu anda satışta değil Acer Nitro 5 serisi, ödemelik bir durum olduğunda enflasyon ve kur farkını hesaba katarlar umarım. Kargo teslim edeli 3 iş günü olmuş. 2 gün içerisinde ses çıkmazsa tüketici mahkemesine mi başvurmalıyım?
Servise kargoyu anlaşma kodu ile gönderiyorsunuz zaten. Kargo sisteme teslim edildi olarak girildiyse teslim edilmiştir.

Servisi aradığımda İstanbul içi anlaşma kodu verilmiyor denildi. Bende tarif ettikleri şekilde kargoladim. Laptop şu anda satışta değil Acer Nitro 5 serisi, ödemelik bir durum olduğunda enflasyon ve kur farkını hesaba katarlar umarım. Kargo teslim edeli 3 iş günü olmuş. 2 gün içerisinde ses çıkmazsa tüketici mahkemesine mi başvurmalıyım?
Cihaz onarım süresi 20 iş günüdür. Tam bilgim yok biraz sabırlı olmanı ı ve akışına bırakmanız öneririm. 20 iş günü dolarsa haklı olursunuz. Ama bu süre dolmadan yasal olarak birsey yapamazsınız.

Cihaz onarım süresi 20 iş günüdür. Tam bilgim yok biraz sabırlı olmanı ı ve akışına bırakmanız öneririm. 20 iş günü dolarsa haklı olursunuz. Ama bu süre dolmadan yasal olarak birsey yapamazsınız.
Kargoyu teslim aldıklarını kabul etmemeleri kafamı karıştırıyor. Evet onarım süresi 21 iş günü.

Yeni konular

Geri
Yukarı