Kargonun evde olunmaması durumunda 2. kere dağıtıma çıkması gerekmez mi?

Wqxte

Hectopat
Daha fazla  
Cumartesi günü Aras Kargo'dan kurye evime gelmiş ama evde kimse olmayınca geri gitmiş. Dersteydim, beni aradı ama açamadım. Ders bitince aradığımda oradan çoktan gittiğini söyledi. Pazartesi günü dağıtıma tekrar çıkar mı diye sordum. Çıkmaz, şubeye gidip alman gerek dediler. 2. kere dağıtıma çıkması gerekmiyor mu?

Her kargo çıkmıyor bazıları 2. dağıtımı yapıyor onlarda HepsiJet trendyolexpres gibi pazaryerine ait kargo şirketleri oluyor genelde.

Aras Kargo'ya ait taşıma sözleşmesi madde 9 diyor ki;

"Taşıyıcı, gönderen tarafından, “adrese teslim” olarak gönderilen gönderiyi adreste hazır bulunan kişiye teslim eder. Adreste alıcı ve teslim gerçekleştirebilecek başkaca ilgili bulunamayan durumlarda taşıyıcı sistemde kayıtlı alıcı cep telefonu numarasına bilgilendirme amaçlı SMS gönderir. Bu durumda alıcı, gönderiyi bulunduğu şubeden teslim alır. Gönderi şubede en fazla 3 gün bekletilir."

Sorunuza cevap ise; gerekmiyor. Çünkü, firma bunu zaten bir sözleşme ile belirtmiş.

Son düzenleme:
Kargo şubeye geri gider ve 3 gün şubede kalır. Şubeden alınmazsa satıcıya geri iadesi olur. Şubeye dönen kargoyu tekrardan evine teslim isteyebilirsin. Talep oluşturuyorlar, şube kabul ederse talebin onaylanır ve beklersin. Talebin kabul olmazsa şubeden alman gerekiyor, yoksa ürünün yine satıcıya geri gider.

Aras Kargo'ya ait taşıma sözleşmesi madde 9 diyor ki;

"Taşıyıcı, gönderen tarafından, “adrese teslim” olarak gönderilen gönderiyi adreste hazır bulunan kişiye teslim eder. Adreste alıcı ve teslim gerçekleştirebilecek başkaca ilgili bulunamayan durumlarda taşıyıcı sistemde kayıtlı alıcı cep telefonu numarasına bilgilendirme amaçlı SMS gönderir. Bu durumda alıcı, gönderiyi bulunduğu şubeden teslim alır. Gönderi şubede en fazla 3 gün bekletilir."

Sorunuza cevap ise; gerekmiyor. Çünkü, firma bunu zaten bir sözleşme ile belirtmiş.

3 günden kastı 3 iş günü mü yoksa normal 3 gün mü acaba?

Sabahtan kontrol edin, dağıtıma çıkmazsa şubeye gidin.

Yanlış anlama ama alıcı keyfine göre getir götür yapacak değiller. Üstüne telefonla aramışlar ona da bakmamışsın. Derste olman fark etmez. 3 iş günü içerisinde kargonun geleceğini biliyorsun. Ona göre kendini ayarlayacaktın. Sonuçta kargo araçları su değil, mazot yakıyor. Herkesin keyfine göre tekrar tekrar dağıtıma çıkamazlar. O yüzden ikinci kez dağıtıma çıkmaları gerekmiyor. Senin kargoyu şubeden alman gerekiyor. Burada seni yargılamıyorum. Sadece kargo firması açısından durumu değerlendirmeni istedim. Ülkede artık araç çalıştırmak maliyetli.

Bu dediğinizi yapan iki firmaya denk geldim bugüne kadar. Kimsenin beğenmedigi "kolay gelsin ve agt". Ertesi günü beklemeden gündüz ulaşamadıkları için mesai bitimi adam eve giderken getirdi kargomu birkaç kez. Bir kez de cuma günü evde olmadığım için ctesi sabah erkenden getirdiler. Niye sevmiyor insanlar anlamıyorum.

Geri
Yukarı