Karides ve Salyangoz ölümleri

1FPS

Hectopat
Daha fazla  
Fotoğraf:
Akvaryum (link yasak mı bilemedim)

Hastalık Belirtileri:
Akvaryumda salyangoz ölümleri, karideslerin birbirlerine saldırması. Karideslerin birbirlerini öldürmesi ve akvaryum bitki yapraklarında kararma (son 3 aydır var),karideslerin kafasında kabuk oluşumu (en belirgin neden).

Akvaryum Kapasitesi (litre):
50 Litre

Akvaryumdaki Diğer Canlılar:
Salyangoz (5 adet idi 2'si öldü),karides (küçük boyutlarda 25)

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
25°,7.5pH

Filitrasyon:
İç filtre (WP-1000F)

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
Kullanılmadı

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.):
Su değişimi: Haftada 1, Değişiklik: Bitki budaması ve budanan bitkilerin dallarının yeniden ekilmesi, bugün su değişimi %25 kadar yapıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
...kızgın ifade atmanızı anlayamadım?
1608216913152.png

Merhabalar,

Akvaryum ölçüleriniz nedir ?
Akvaryum u ne zaman kurdunuz ?
Kumunuz nedir ?
Filtre içeriği nedir ?

Bitkiler deki problemler karides ölümlerinden bağımsız.
Bitkiler için her hangi bir gübreleme yapıyormusunuz? Işığınız nedir ? Aydınlatma programınız ne şekilde ?

Akvaryumunuz hakkında detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Ama genel olarak ölümler bakteri probleminden gerçekleşir. İç filtre kullanıyorsunuz içerisinde hiç biyolojik filtre malzemesi varmı?

Merhabalar,

Akvaryum ölçüleriniz nedir ?
Akvaryum u ne zaman kurdunuz ?
Kumunuz nedir ?
Filtre içeriği nedir ?

Bitkiler deki problemler karides ölümlerinden bağımsız.
Bitkiler için her hangi bir gübreleme yapıyormusunuz? Işığınız nedir ? Aydınlatma programınız ne şekilde ?

Akvaryumunuz hakkında detaylı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım. Ama genel olarak ölümler bakteri probleminden gerçekleşir. İç filtre kullanıyorsunuz içerisinde hiç biyolojik filtre malzemesi varmı?
Işık 7 saatlik açık kalıyor, zamanlayıcı takılı ve her gün aynı saatte açılıp kapanıyor.
Kumum kalıcı olması adına;
Üst katman-Hagen Aquadeco Kum 5lt (orijinal, mıknatıs testi yaptım)
Orta katman-Jbl Aquabasis Plus 5 lt (orijinal, gübrelemeyi bunlar ile sağlıyorum)
En alt katman-Lav Taşı Kırığı 5 lt (Atakan Petshop'tan alındı marka yok)
Akvaryum ölçüleri 65*24*37 şeklindedir, yukarıda bahsettiğim gibi iç filtre kullanılmaktayım (içerisinde herhangi bir malzeme yoktur).

Filtre içerisinde yararlı bakterilerin tutunacağı bir biyolojik malzeme yok ise ölümlerin olması normal. Ne kadar zamandır akvaryum kurulu ?

Geri
Yukarı