Karıncalardan nasıl kurtulabilirim?

Su ile ölmüyorlar ya zaten ağaçları sularken bi yandan karıncalarında üstüne ve yuvalarına tutuyorum bitmiyorlar malesef.
Yuvalarını ilaca boğun su doldurup taşla kapatın.
Niye? Karıncalar yağmacı değil.
Bende öldürmekten yana değilim sadece bir öneri.
Zararsı olduklarını biliyorum sadece soruyu yanıtlıyorum.
Niye? Karıncalar yağmacı değil.
Tabi ki yağmacı değil hatta kendi kolonim bile var.

Merhabalar, arkadaşlar yazlığımızdaki hamakta son zamanlarda 2 aydır karınca sorunu yaşıyorum. Daha önce rahatça kullanabildiğim hamağımızda şuan yatmak resmen hayal oldu. Yatar yatmaz karıncalar üstüme çıkıyor her tarafımda dolaşıyor. Bağladığım ağaçlardan çıkıyor. Bu karıncalardan kurtulamanın etkili bir yolunu bilen arkadaşlar var mı?
Eki Görüntüle 1169881Eki Görüntüle 1169883Eki Görüntüle 1169885

Karıncaları yok etmek için daha önce kullandığım yöntemler;
  • Böcek ilacı ve Haşere önleyici sprey.
  • Bayer Blattanex Karınca Granülü
Aman be kardeşim. Her yere betonu döküp doğayı kattlettik, bari bırak üç metre kare toprakta karıncalara kalsın.

Bende öldürmekten yana değilim sadece bir öneri.
Zararsı olduklarını biliyorum sadece soruyu yanıtlıyorum.

Tabi ki yağmacı değil hatta kendi kolonim bile var.
Hocam bir su doldurup taşla kapatın diyorsunuz bir öldürmekten yana değilim diyorsunuz.

Yuvaları uzakta bir yerde olabilir. Yuvalarını kapatsanız bile bir yolunu bulup çıkacaklar. Topraklı yerlerde tabi karıncalar olur. Saçmalamayın lütfen. Beton zeminlerde olsaydı belki ama gördüğüm kadarıyla topraklı bir yerde.

Yuvaları uzakta bir yerde olabilir. Yuvalarını kapatsanız bile bir yolunu bulup çıkacaklar. Topraklı yerlerde tabi karıncalar olur. Saçmalamayın lütfen. Beton zeminlerde olsaydı belki ama gördüğüm kadarıyla topraklı bir yerde.
Sakin... şöyle düşünmüştüm aslında önce yuvanın üst kısmını kürekle açıp sonra su ve ilaca boğup taşla kapatmak kabul ediyorum biraz canice.

Merhabalar, arkadaşlar yazlığımızdaki hamakta son zamanlarda 2 aydır karınca sorunu yaşıyorum. Daha önce rahatça kullanabildiğim hamağımızda şu an yatmak resmen hayal oldu. Yatar yatmaz karıncalar üstüme çıkıyor her tarafımda dolaşıyor. Bağladığım ağaçlardan çıkıyor. bu karıncalardan kurtulamanın etkili bir yolunu bilen arkadaşlar var mı?
Eki Görüntüle 1169881Eki Görüntüle 1169883Eki Görüntüle 1169885

Karıncaları yok etmek için daha önce kullandığım yöntemler;
  • Böcek ilacı ve haşere önleyici sprey.
  • Bayer blattanex karınca granülü.

Daha bugün eve karınca bastı peki nasıl kurtuldum öncelikle kendim denedim %100 etkili
Bir sprey kabı alın içine su, limon suyu, sirke ekleyin çalkalayın ve karıncaların geldiği yere sıkın uzaklaşacaklar oradan.

Geri
Yukarı