Kariyerimi nasıl çizmeliyim?

Hayallerini kovala.
Hayalim var. Ancak acı gerçekler için hayaller bazen değişiyor. Ama dediğim gibi; iradem var fakat sadece ders. Başka bir sıkıntı yok hiç. Yani sadece akademik kariyer canımı sıkıyor. Mutluyum, huzurluyum ve kendimle barışığım.
İyide kariyerin var zaten, mermercisin :D
Buz tuttum. Ne biçim soğuk espri :D

Son düzenleme:
Olmuyorsa daha fazla zorlamayın. Ağustos ayındaki konunuzu gördüm. Hala bir gelişme yok. Boşa kürek sallıyorsunuz.

Ya da siz gerçekten çalışmıyorsunuz. Sadece hastalığı bahane ediyorsunuz.

Ya da siz gerçekten çalışmıyorsunuz. Sadece hastalığı bahane ediyorsunuz.
Çalışacak olsam buraya konu açmazdım. Bahane değil bu. Anlamadınız sanırım. Hastalık bahanem değil.

Bahane sandığınız şey benim hayatımı etkiliyor. Birde tabelanın arka kısmı var.

Bundan sonra böyle bir konu açmam.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Çok kafaya taktığım ders beni hırpaladı. Tonguç 5'li Motivasyon Denemesini çözmeye çalıştım. Daha önce de söylemiştim.

Deniyorum, deniyorum, deniyorum... Sonuç? Olmuyor ve hiçbir soruyu anlamıyorum. Kendi derdimi açmak istemiyorum. Sadece kariyerim için bir şeyler düşünüyorum ve bundan dolayı bu konuyu açtım. Tek soru bile çözemedim. Yapmaya uğraştım.

Strese giriyorum diye bıraktım. 4 yıldan beri defalarca denedim. En uzun ders çalışma sürem 1.5 hafta. Ondan sonra bıraktım. İşin başına geçiyorum ve olmuyor diye hemen pes ediyorum.

Her konuda iradesizlik olmuyor. Sadece derste çalışmakta iradesizim. Bakalım ne olacak...

İşte çalışıyordum ve işten bazı sebeplerden dolayı çıktım. Tekrar başka bir işe başlayıp tablet alacağım.

Akademik kariyerim olmuyor. Dediğim gibi denemenin hepsini çözemedim (Hatta hiç çözemedim desem yeridir). Stres olmaktan bıktım. Akademik kariyeri tamamen bırakmalı mıyım? En azından strese girmem.

Bırakmam daha uygun gibi gözüküyor. Böyle olmaktansa bilgisayar mühendisliğinden ve yönetim bilişim sistemleri bölümünü okumadan vazgeçtim.

İleride üniversite okumanın bir anlamını olmadığını düşünüyorum. Denemede soru çözemediğim için bundan sonra da aklımda bir şey kalmamıştır diye düşündüm. O yüzden bırakmayı düşünüyorum.

Ayrıca hiç okumak istemiyorum. Ders çalışanları kıskanmıyorum fakat ben neden yapıyorum diye kafaya takıyorum. Ortalamanın altı bir öğrenci idim. Şu anda en kötü kişi ben olabilirim.

Nasıl düşünmeliyim ki strese atayım?

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bırakmayacaksınız elbette. Uykusuz kalacaksınız yahut canınız sıkılacak. Lakin sonunda güzel gelecek var.

Yeni konular

Geri
Yukarı