Karoq mu daha büyük Tiguan mı?

Bagaj litresi Tiguan'ın 615LT yazıyor. Karoq ise 521LT yazıyor ancak fotolarda karoq daha büyük geldi gözüme. Hatta Q5'in bile 550 lt ama Q5 çok daha büyük duruyor tiguane göre. Canlı gözle gören var mı? Tiguanle karoqun bagajlarını boyut farkı çok var mı?
Boyutları bir siteden karşılaştırdım. Siteye göre Karoq'un uzunluğu 4398mm. Genişliği 1841mm. Tiguan'ın ise uzunluğu 4728mm. Genişliği 1839mm. Bagajlara geldiğimiz zaman Karoq'un bagaj hacmi 588LT olduğu yazıyor. Tiguan'ın bagaj hacmi 760LT olarak görünüyor. Ölçüm farklılıklarına göre değişkenlik gösterebilir. Diğer kaynaklarda ise sizin dediğiniz gibi Karoq bagajı 521LT. Tiguan bagajı 615LT. İki modelinde bagajları yeterli gelecektir diye düşünüyorum. Fotoğrafların kaynağı: Otomobilport.com ve Kimgeçer.com.
Otomobilport.com_.tr_.Skoda_.Karoq_.10.jpg
unnamed (6).jpg
Düzeltme: Yazdığım boyutlar Tiguan'ın allspace versiyonun boyutlarıymış. Allspace olmayan Tiguan'ın uzunluğu 4511mm . Genişliği 1859mm. Bagaj hacmi 615LT.

Son düzenleme:
D sınıfında daha uzun aks mesafesiyle satılan Allspace modelinin bunlar. Bahsi geçen model kompakt sınıftaki normal versiyonu.
Düzelttim. Yanlışlıkla Allspace'in boyutlarını yazmışım. Olur böyle hatalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı