Karşı sitede 100 Mbps Fiber altyapı görünüyor fakat oturduğum yerde görünmüyor

thinking

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, oturduğum sokağın başındaki caddenin hemen karşısındaki sitede 100 Mbps fiber internet var sorgulamadan bu şekilde çıkıyor kendi evimi sorguladım zaman port bile bulunmamaktadır diyor yürüme mesafesi 100 metre bile yoktur. Belki de evimde site arası fiber internetten faydalanmak istiyorum. Yapabileceğim bir şeyler var mıdır arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Bu gibi durumda yapılacak şeyler nelerdir? Yapılabilecek bir şeyler var mıdır? Varsa ne yapmak gerekir? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, oturduğum sokağın başındaki caddenin hemen karşısındaki sitede 100 Mbps fiber internet var sorgulamadan bu şekilde çıkıyor kendi evimi sorguladım zaman port bile bulunmamaktadır diyor yürüme mesafesi 100 metre bile yoktur. Belki de evimde site arası fiber internetten faydalanmak istiyorum. Yapabileceğim bir şeyler var mıdır arkadaşlar yardımcı olur musunuz? Bu gibi durumda yapılacak şeyler nelerdir? Yapılabilecek bir şeyler var mıdır? Varsa ne yapmak gerekir? Teşekkürler.
Anladığım kadarıyla herhangi bir altyapınız yok. Bu durumda altyapı talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz hocam.
Durumunuzu kafamda netleştirmek için şu adreslerden altyapı sorgulaması yapıp sonucunu atabilir misiniz?

Sitelerdeki kutu farkından ve yoğunluktandır. Yapabileceğin tek şey karşı sitedeki arkadaşından kendi evine kablo çekmektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla herhangi bir altyapınız yok. Bu durumda altyapı talebinizi belirten bir dilekçe hazırlayıp bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz hocam.
Durumunuzu kafamda netleştirmek için şu adreslerden altyapı sorgulaması yapıp sonucunu atabilir misiniz?

Şimdi gördüm hocam atıyorum hemen.

Pork yok bulunmayan yazan benim evimin adresi ikisi bir diğeri karşı sitenin adresini girdiğimde çıkıyor. Ne önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220126-112243_Chrome.jpg
    Screenshot_20220126-112243_Chrome.jpg
    48,6 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20220126-112141_Chrome.jpg
    Screenshot_20220126-112141_Chrome.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20220126-112022_Chrome.jpg
    Screenshot_20220126-112022_Chrome.jpg
    54,6 KB · Görüntüleme: 35
Şimdi gördüm hocam atıyorum hemen.

Pork yok bulunmayan yazan benim evimin adresi ikisi bir diğeri karşı sitenin adresini girdiğimde çıkıyor. Ne önerirsiniz?
Evet hocam doğru anlamışım, adresinizde herhangi bir TT altyapısı yok. Yani ADSL, VDSL veya fiber hiçbiri yok. Belki başka bir firmanın (Superonline, Kablonet vs) altyapısı vardır bilemiyorum ama dediğim gibi TT altyapısı yok.

Hocam bu durumda altyapı talebinizi belirten bir dilekçe hazırlamanızı öneririm. Bina sakinleriyle konuşup ne kadar çok imza alırsanız o kadar iyi olur. Muhtemelen size de fiber çekerler. Çünkü fiber yatırımı yaparken ADSL olan ve hiç altyapısı olmayan binalara öncelik veriyorlar. Sizin binanızda da hiç altyapı olmadığı için fiber çekerler diye düşünüyorum. Bu dilekçeyi de bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz. Böylece resmi bir girişimde bulunmuş olursunuz. Ve dediğim gibi böyle dilekçe verirseniz binanıza fiber gelme ihtimali yüksek.

Benim binamda VDSL var, ben dilekçe verip fiber çektirdim. Şu an fiber kullanıyorum. Geçiş sürecimi anlattığım konuyu okumak isterseniz buraya bırakıyorum: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

Nasıl bir dilekçe hazırlayacağınızı, nereye teslim edeceğinizi, sonrasında sürecin nasıl ilerlediği gibi bütün sorularınıza açtığım o konuda cevap bulabilirsiniz.

Haricinde sormak istediğiniz başka bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı