Karşılaştırmalı RAM önerisi

larenno

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
AMD RYZEN 5 5600G - MSI A520M-A PRO - CRUCIAL 500GB SSD - 16GB RAM sistemime RAM almayı düşünüyorum 2 seçenek var karşımda ve aralarında 82 TL kadar cüzi bir fiyat farkı var fakat RAM'lardan anlamadığım için hangisini tercih etmem daha uygun bilemedim.
1. 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz Dual Kit Ram
2. XPG 16 GB (2x8GB) Spectrix D41 RGB DDR4 3200MHz CL16 1.35v PC RAM.

2.sıradaki 1. olandan daha pahalı. Hangisini neye göre tercih etmemi önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim iyi sosyaller.

2. sıradaki.

1- MHz daha yüksek.
2- daha bilindik bir marka.
3- kendim de aynı marka RAM kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok.
4- 82TL için 1. yi almak mantıksız.

2. Her türlü. Adata RAM piyasasında kendisini kanıtlamıştır. Kendim de 2 RAM'ini kullanıyorum. Yarın RAM alsam yine tercih ederim.
Eşit: Flare X olunca Çinli saçma bir üretici sandım. Bir fark olacağını sanmam. Ben yine Adata tercih ederdim

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,
AMD RYZEN 5 5600G - MSI A520M-A PRO - CRUCIAL 500GB SSD - 16GB RAM sistemime RAM almayı düşünüyorum 2 seçenek var karşımda ve aralarında 82 TL kadar cüzi bir fiyat farkı var fakat RAM'lardan anlamadığım için hangisini tercih etmem daha uygun bilemedim.
1. 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz Dual Kit Ram
2. XPG 16 GB (2x8GB) Spectrix D41 RGB DDR4 3200MHz CL16 1.35v PC RAM.

2.sıradaki 1. olandan daha pahalı. Hangisini neye göre tercih etmemi önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim iyi sosyaller.
Pahalı olmasının sebebi XPG'nin lede sahip olması sanırsam ben bir fark göremedim. Kendim de XPG kullanıyorum güzel bir markadır keza GSKILL'de öyle ama ben olsam XPG seçerdim.

Bunların ikisi de değil. Bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz, çok iyi chipe sahip aşağıdaki RAM'i alın.

1130 ile 1190 TL arası. RGB olan değil.

Yorumlara baktım da ofis için ideal kullanım yazılmış benim yukarıda yazdığım alacağım sistemi oyun oynamak için de almayı düşünüyordum oynatmaz mı acaba? :(

Bunların ikisi de değil. Bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz, çok iyi chipe sahip aşağıdaki RAM'i alın.

1130 ile 1190 TL arası. RGB olan değil.

Size katılıyorum ancak yanlış anlamadıysam arkadaşın attığı link vatandan hazır bilgisayar 3 tane seçeneği var. İlerleyen dönemde ramler de değişiklik yapıp bunlar alınabilir seçtiği anakart 4600 mHz destekliyor çünkü.

Yorumlara baktım da ofis için ideal kullanım yazılmış benim yukarıda yazdığım alacağım sistemi oyun oynamak için de almayı düşünüyordum oynatmaz mı acaba? :(
Hocam sizin bu attığınız listede ki bilgisayar APU sistem, eğer oyun ve iş için kullanacaksanız RAM için değil direkt bilgisayar için konu açın size yardımcı olurlar.

Yazılanlar doğru, siz ekran kartı işlemci üzerinde bir sistem alıyorsunuz. Harici bir ekran kartı performansından epey düşük olacaktır bu sistem. Vatan seçimine dikkat etmemiştim. Oradan alacaksanız RAM değişikliklerinde orasıyla sınırlısınız. Daha iyi sistemler 8000 TL'nin 2 kat üstünde olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı