Karşılaştırmalı RAM önerisi

Attığınız sistemdeki PSU oldukça kötü. Vatandan almak şart değilse Teknobiyotik APU 5600G - AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz, 16GB Ram, 500GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik bu kasayı High Power 500W 80+ bütçeniz varsa da 600W 80+ olanına yükselterek al. Vatan şartsa da sisteminde RAM'i değiştirmene gerek yok ilk RAM'le diğerleri arasında fazla fark yok. Zalman kasayı seçip öyle al.

Teknobiyotik daha ucuz ancak anakart MSI yerine ASRock seçilmiş, belki de fiyat farkı bundan kaynaklanıyordur. İkisi arasında çok fark var mıdır, bilmiyorum. Ama PSU da High Power tercih edilmeli.

Teknobiyotik'ten alışveriş yapmadan önce hem bu forumda, hem de Google yorumlarda müşteri hizmetleri çok iyi incelenilip karar verilmeli.

Merhaba arkadaşlar,
AMD RYZEN 5 5600G - MSI A520M-A PRO - CRUCIAL 500GB SSD - 16GB RAM sistemime RAM almayı düşünüyorum 2 seçenek var karşımda ve aralarında 82 TL kadar cüzi bir fiyat farkı var fakat RAM'lardan anlamadığım için hangisini tercih etmem daha uygun bilemedim.
1. 16GB (2x8GB) Flare X DDR4 3200MHz Dual Kit Ram
2. XPG 16 GB (2x8GB) Spectrix D41 RGB DDR4 3200MHz CL16 1.35v PC RAM.

2.sıradaki 1. olandan daha pahalı. Hangisini neye göre tercih etmemi önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim iyi sosyaller.
Şuan kullandığın 16gb ram modeli ile aynı seri numarasına sahip ram tercih et.

Kendim GsKill Trident Z Neo kullanıyorum GsKill markasını şiddetle tavsiye ederim. Xpg'ye göre daha köklü bir marka.

Hazır sistem yerine toplama alırsanız daha iyi sistemi daha ucuza getirebilirsiniz.

RGB takıntınız yoksa Vatan'daki sistemin RAM'ini ellemenize gerek yok, kasayı Zalman yapmanız yeter.
Bütçem max 8 bin tl bu fiyata uygun bir toplama yapamadım eğer öneriniz varsa yazarsanız çok memnun olurum

Bütçem max 8 bin tl bu fiyata uygun bir toplama yapamadım eğer öneriniz varsa yazarsanız çok memnun olurum

Bütçe biraz artarsa

Yeni konular

Geri
Yukarı