Kart borcu ödenip bir şey alınırsa ekstrede ödenmiş sayılır mı?

RotasızBey

Hectopat
Yer
BesDokuz
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kartımın normalde 6.250 TL limiti var. Güncel limitim 1000 TL iken 5000 TL borç vardı. Ben de 5.300 TL yatırıp 6.500 TL limit açtım. Bunu yaparak aktif borcu da ödemiş olmuyor muyum? Daha sonra 6.000 TL'ye bir alışveriş yaptım ve 11'e böldürdüm. Taksitler 590 TL geliyor olarak gözüktü. Online işlemlere girdiğimde eski borçları da listeledi ve önümüzdeki ay için 1.500 TL borç çıkardı. Müşteri hizmetlerini de aradım ama adam akıllı bir şey demediler, lafı gevelediler. Beni biri aydınlatsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstreniz kesildikten sonra bunu yaptıysanız ödemiş sayılırsınız. Ekstreniz kesilmeden önce yaptıysanız güncel borcu yine isteyecektir.

Hocam benim ekstre 28'i kesiliyor bu ay 1700 TL yatırmıştım üstüne yine harcamalar yaptım 1000 TL kullanılabilir limit varken 5.300 TL yatırıp limiti 6.500 TL yaptım daha sonra 6000 TL alışveriş yapıp 11'e böldürdüm.
Alışverişten önce 6250 TL limitli kartında 6500 TL limitin varken o ay sadece 590TL'lik taksit ödeyeceksen bir sonraki hesap kesiminde ekstre borcun 340 TL olacaktır.

Anlayamadım hocam.

Şöyle şimdi ekstre tarihi daha gelmemiş o yüzden 590 TL taksit artı harcama fazlasının yüzde 30unu ödersin. Yani 6000 TL üstüne tamamen farazi bir şekilde 300 TL daha harcadıysan asgarisini ödemek durumundasın. O da 100 lira filan eder çok birşey değil.

IMG_20210612_112445.jpg

Şöyle şimdi ekstre tarihi daha gelmemiş o yüzden 590 TL taksit artı harcama fazlasının yüzde 30'unu ödersin. Yani 6000 TL üstüne tamamen farazi bir şekilde 300 TL daha harcadıysan asgarisini ödemek durumundasın. O da 100 lira falan eder çok bir şey değil.

Hocam önceki borçlar yaptırdığım paraya kesiliyor değil mi? Müşteri hizmetleri hiçbir şey demedi :)

Duruma göre aldığım şeyi iade edeceğim tam olarak anlamak istiyorum ki önümüzdeki ay sıkıntı yaşamayalım.
Ekstre tarihi gelmeden yatırdığınız için borcunuz ödenmemiş sayılıyor. Yani 590 TL taksiti ve limitten kalan harcadığınız parayı ödeyeceksiniz.
Tamamdır hocam.

Geri
Yukarı