Kartımdan haberim olmadan STEAMGAMES.COM adı altında para çekilmesi

ayçöreğ

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kartımdan başkası iznim ve haberim olmadan alışveriş yaptı. Müşteri hizmetlerini aradım ve bizim tarafımızdan yapılmadığını söyledim. Bize, bizim tarafımızdan yapılmadığını araştırıp geri dönüş sağlayacaklarını söylediler. Kartı da iptal ettik. Başka yapmamız gereken bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_20201001_220546.jpg
    IMG_20201001_220546.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 191
  • IMG_20201001_220531.jpg
    IMG_20201001_220531.jpg
    58,1 KB · Görüntüleme: 205
Kartımdan başkası iznim ve haberim olmadan alışveriş yaptı. Müşteri hizmetlerini aradım ve bizim tarafımızdan yapılmadığını söyledim. Bize, bizim tarafımızdan yapılmadığını araştırıp geri dönüş sağlayacaklarını söylediler. Kartı da iptal ettik. Başka yapmamız gereken bir şey var mı?
Kart sahibi hatası yoksa Bankada bu tarz durumlarda geri ödeme yapıyor diye biliyorum.

İşin komik tarafı orijinal steam üzerinden işlem yapılmış ve hiç onay istemeden kartımdan parayı çekmiş. Bunun normal bir şey olmaması gerek.

Bence kalan parayı da başka hesaba çekin. Çok yüksek tutarda alışveriş yapılmış 😱.
Ve banka bu tür durumlarda yardımcı olacaktır. Olmasa bile iade talebi gibi şeyler var.

Kart bilgileri benden çalındığına göre hata bende olarak gözükür dediğinize göre.
Bu durumda değil. Adı üstünde çalınmış.
Steam'e de bilgilendirme yaptınız mı?
Satın alımı iade ederler haklı olduğunuzu kanıtlarsanız. İşlemin yapıldığı hesap, ip adresi vs. hepsi onlarda kayıtlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı