Kartımdan haberim olmadan STEAMGAMES.COM adı altında para çekilmesi

steamgames.com, Steam'in kendisi. Onaylanmadan işlem yapılması kartınızın bir hesaba kayıtlı olduğu anlamına geliyor.

Kardeşiniz vs. varsa o yapmış olabilir mi?
Yok. Steam hesabımdan bu kart ile hiç sipariş vermemiş olup bütün hesaplarımda çift doğrulama var.

Kart bilgileri benden çalındığına göre hata bende olarak gözükür dediğinize göre.

Hayır sanmıyorum. Banka büyük ihtimalle Steam'den parayı alıp senin kartına geri yatırır. Steam de o hesabı dolandırıcılıktan kapatır. Düşüncem bu yönde çünkü farkeder farketmez haber vermişsin.

S
Bu durumda değil. Adı üstünde çalınmış.
Steam'e de bilgilendirme yaptınız mı?
Satın alımı iade ederler haklı olduğunuzu kanıtlarsanız. İşlemin yapıldığı hesap, ip adresi vs. hepsi onlarda kayıtlı.
Steam destek kısmına baktım ancak hangi hesaptan alışveriş yapıldığını bilmediğim için bir destek alamadım.

Küçükse neden olmasın? Babalarının kartlarından on binlerce ₺ değerinde oyun içi eşya alan çocuklar oluyor.

Kardeşi yokmuş zaten, o ihtimali eledik.

Steam'den bu kart ile hiç alışveriş yapmadıysanız, kardeşiniz (veya yapabilecek başka birisi) yoksa, kart bilgileriniz çalınmış demektir, başka açıklaması olacağını sanmıyorum.
Daha kötü sonuçlar doğmadan kartınızı komple kapatın, yenisini temin edin.

Ayrıca bankayla iletişime geçin, işlemleri sizin gerçekleştirmediğinizi belirtin ve iade isteyin. Onlar paranızı geri vereceklerdir.

Küçükse neden olmasın? Babalarının kartlarından on binlerce ₺ değerinde oyun içi eşya alan çocuklar oluyor.

Kardeşi yokmuş zaten, o ihtimali eledik.

Steam'den bu kart ile hiç alışveriş yapmadıysanız, kardeşiniz (veya yapabilecek başka birisi) yoksa, kart bilgileriniz çalınmış demektir, başka açıklaması olacağını sanmıyorum.
Daha kötü sonuçlar doğmadan kartınızı komple kapatın, yenisini temin edin.
Fark eder etmez müşteri hizmetlerini aradık. Söyledik zaten kapattılar kartı. Nasıl bilgileri elde ettiler çok merak ediyorum.

Fark eder etmez müşteri hizmetlerini aradık. Söyledik zaten kapattılar kartı. Nasıl bilgileri elde ettiler çok merak ediyorum.
İnternet alışverişleri, site sızıntıları, ATM hileleri, cihazlarınızdaki virüsler, güvenliği olmayan toplu alan Wi-Fi'ları vb.
Bir çok ihtimal mevcut, her şey olabilir.

Bugun aynı şey babama oldu hiçbir şekilde bilgisini girmemesine rağmen 3 TL kesilmiş ve 50 dolar denemeye kalkmışlar steamgames.com sitesi diyor kartı hemen kapattırdı.

Geri
Yukarı